Blogger Mobil Cihazlarda Masaüstü Temayı Aktif Etmek

Herkese merhabalar arkadaşlar bu yazımızda sizlere blogger alt yapılır siteler için mobil cihazlarda masaüstü temayı nasıl aktif edebiliriz onu anlatacağız.

Blogger alt yapılı sitelerde birbirinden güzel masaüstü temalar mevcut.Fakat bu masaüstü temaların çoğunda mobil özellik bulunmuyor.Haliyle mobilden siteye girildiğinde tema çok kötü duruyor.

Yukarıdaki resimde gördüğünüz gibi örnek bir sitenin mobil gösterimi bu şekildedir.Dediğimiz gibi eğer sitelerin mobil versiyonu yoksa mobilde üstteki gibi görünürler genelde.Bunun için ise sitelerimizin mobil cihazlarda da masaüstü temasının gösterilmesini aktif etmemiz gerekmektedir.Peki bunu nasıl yapacağız şimdi onu anlatalım.

1-) Öncelikle blogger yönetici panelimizi açıyoruz.(blogger.com’a girerek paneli açabilirsiniz.)

2-) Ardından soldaki menülerden “Tema” kısmına giriyoruz.

3-) Sonrasında ise açılan sayfada aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi Mobil kısmının altındaki ayarlar butonuna basıyoruz.

4-) Ardından karşımıza 2 seçenek çıkacak.Buradan “Hayır. Mobil cihazlarda masaüstü temasını göster.” seçeneğini seçiyoruz ve ardından “Kaydet” butonuna basıyoruz.

İşlem bu kadardır.Artık sitenize mobil cihazdan girdiğinizde tema bozuk olmayacak ve aynı masaüstündeki görünüm gözükecektir.Umarız faydalı olur.Herkese iyi çalışmalar dileriz…

YORUMLAR

  1. Harika ötesi bir paylaşım. Uzun zamandır mobil uyum problemi yaşıyordum blogger sitemde. Şimdi sayenizde çözdüm.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir