Blogger Sitede En Çok Okunan İçerikler (Yazılar) Nelerdir, Nasıl Öğrenilir?

Selamlar değerli arkadaşlar. Bu yazımızda sizlere Blogger tabanlı sitelerde en çok okunan içerikler nedir, nasıl ve nereden öğrenilir kısaca onu anlatacağız.

Blogger, Google’ın bünyesinde bulunan bir web servisidir. Google’ın alt yapısında yer aldığı için birçok webmaster tarafından tercih ediliyor. Çünkü hem güvenilir hem kullanışlı hem de ücretsiz olduğu için birçok kişi tarafından kullanılmaktadır. Eğer .com bir domaininiz varsa direkt olarak Blogger siteye bağlayabilir ve sitenizi Blogger hostingli olarak ücretsiz şekilde kullanabilirsiniz. Blogger paneli Türkçe olduğundan kullanışı kolaydır. Fakat bazı özelliklere nereden bakılıyor karışabiliyor. Bunlardan birisi de sitede en çok okunan, en çok ziyaretçi alan yazılar hangileri onu bulmak. Şimdi sizlere Blogger sitelerde en çok okunan yazılar nerede bulunur maddeler halinde gösterelim.

Blogger Sitede En Çok Okunan Yazılar Nerede Bulunur, Nasıl Öğrenilir?

1-) Blogger sitede en çok hit alan yazıları görmek için öncelikle sol panel menüsünden “İstatistikler” kısmına giriyoruz.

2-) Ardından sağ tarafta aşağıda gördüğünüz gibi “Son 7 gün” yazısı çıkacak. Buranın sağındaki ok işaretine basıyoruz.

3-) Buradan en alttaki “Tüm zamanlar” kısmına basıyoruz.

4-) Sonrasında sayfanın biraz aşağısına iniyoruz. İşte burada sitede yer alan tüm içerikler arasında en fazla hit alan, en fazla okunan yazılar hangisiyse onlar gözüküyor. Yani site kurulduğundan beri en çok ziyaret edilen içerikler burada görülür. Mesela bizim oyun blogumuz vardı. Burada en çok hit alan yazı 42 bin civarında görüntülenmiş. Yani bu sayı site kurulduğundan beri o içeriği okuyan kişi sayısıdır diyebiliriz.

5-) Aynı şekilde bu sayfadan, siteniz ilk kurulduğundan beri toplam kaç hit almış, aylara ve yıllara göre kaç ziyaretçi sayısı var onu da görebiliyorsunuz.

Bu şekilde Blogger tabanlı siteleriniz varsa site kurulduğundan beri en çok okunan içeriklerinizi ve okunma sayısını öğrenebilirsiniz. İyi çalışmalar dileriz…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir