Aztech Modem Wifi Şifre ve Kullanıcı Adı Değiştirme

Herkese iyi günler dileriz.Bu yazımızda sizlere Aztech markalı modemlerin wifi şifresi ve modem ismi nasıl değiştirilir onu anlatacağız.

Aztech marka modemler günümüzde Türkiye’de çok kullanılmasa da ilerleyen vakitlerde kullanım sayısı artabilir.Peki bu modemlerin wifi şifresi ve modem adı nasıl değiştirilir şimdi onu maddeler halinde sizlere aktaralım.

1-) Öncelikle tarayıcınızdan “192.168.1.1” , “192.168.2.1” veya “192.168.254.254” yazarak giriş yapın.Bu 3 adresten birisi doğrudur.Modem fazla kullanılmadığı için hangisinin olduğu pek bilinmiyor.Giriş yaptıktan sonra karşımıza kullanıcı adı ve şifre bölümü gelecek.Burada kullanıcı adına “admin” ve şifreye de “admin” yazarak giriş yapıyoruz.Bazı modemlerde bu “user” ve “user” şeklinde de olabiliyor.

2-) Modem arayüzümüze girdikten sonra aşağıdaki gibi bir ekran karşımıza çıkacak.Buradan üst menüden “Wireless” kısmına giriyoruz.

3-) Ardından açılan sayfada “SSID” yazan kısımdan modeminizin wifi ismini değiştirebilirsiniz.Yani bunu değiştirdiğinizde modeminize bağlanırken bu isim görünecektir.

4-) Son olarak wifi şifresini değiştirmek için de aynı yerin üst kısmında küçük menüler mevcut.Oradan “Security” yani güvenlik kısmına giriyoruz.Akabinde “Pre-Shared Key” kısmından yani Türkçe’si “Ön Paylaşımlı Anahtar” kısmından istediğiniz şifreyi oluşturabiliyorsunuz veya var olan şifreyi buradan değiştirebiliyorsunuz.

5-) Son olarak da “Apply” yani Onayla butonuna basıyoruz ve işlemimizi tamamlandırıyoruz.Biz burada İngilizce panelden anlatım yaptık.Sizler de Türkçe arayüzden aynı yerlere girerek değişiklik yapabilirsiniz.

Bu şekilde aztech modemlerin wifi şifresi ve wifi ismi değiştirilebilmektedir.Umarız faydalı olmuştur.Yorumlarınızı bekliyoruz teşekkürler.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir