Bilgisayara USB İle Nasıl Format Atılır?

Bu yazımda sizlere, bilgisayara usb bellek ile nasıl format atılır onu anlatacağım.Windows 7 kurulumu üzerinden anlatıyorum.İyi okumalar dilerim;

Öncelikle bilgisayarımızda windows 7 setup kurulum dosyalarını bir klasörde birleştiriyoruz.Kurulum dosyalarını internetten indirebilirsiniz veya arkadaşlarınızda varsa ondan da alabilirsiniz.

Bir klasörde topladıktan sonra usb bellek cihazımıza dosyayı kopyalıyoruz.Mümkünse usb bellek cihazımızın içi boş olsun.Ortalama 8 GB usb bellek iş görecektir.Boş olsun dememdeki amaç ne olur ne olmaz diye.Yani usb bellekte sadece windows 7 kurulum dosyaları olacak.

Bu işlemleri hallettikten sonra usb yi bilgisayarınıza takın ama hiç çıkmayacağından emin olun.Yani en uygun yere takmanızı öneririm.Küçük bir oynamayla bile usb ler okunmuyor bazen.O yüzden en düzgün yere takın usb yi.

Sonrasında usb nin içine girin ve kopyalamış olduğumuz windows 7 kurulum dosyalarının arasında “setup” adlı dosyayı açıyoruz.Belki dosyanın ismi değiştirilmiş olabilir ama genelde “setup” dırDosyanın şekli aşağıdaki fotoğraftaki gibidir.

Screenshot_3

Bunu açtıktan sonra adımları ilerleyerek kurulum işlemine geçin.Sonrasını zaten kendisi hallediyor.Sizin yapmanız gereken tek şey usb belleği bilgisayarınızdan çıkarmamaktır.Sonuçta formatı oradan atıyor.

En sonunda kurulum bitince saat,dil vs. ayarlamalarını yapıyorsunuz ve bilgisayarınıza böylelikle format atmış oluyorsunuz.Şimdi diyeceksiniz ki format attık etkinleştirme nasıl yapılacak.Onun da yolu var.İnternetten aynı şekilde “windows 7 etkinleştirme” dosyası diye aratın.İllaki bulursunuz.Etkinleştirme işlemi hemen oluyor.İndirdiğiniz dosyadan aynı şekilde uygulama dosyasını açarak otomatikman etkinleştirmiş oluyorsunuz.

Yine de belirtmek isterim bu işlemler illegal oluyor.Sonuçta windows 7 nin sahibi var ve adam buradan para kazanıyor.Bütçesi yeten varsa orijinal CD sini alıp format atsın.

İyi günler dilerim…

 

 

 

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir