Bilgisayarda Kopyaladığımız Yazılar Nasıl Bulunur? (Kopyalama Geçmişi)

Herkese selamlar değerli arkadaşlar. Bu yazımızda sizlere bilgisayarda geçmişte tüm kopyaladığımız yazılar nasıl açılır onu anlatacağız.

Diyelim ki bir yazı kopyaladınız ve bunu bir yere kaydetmeden yani yapıştırmadan başka bir yazı daha kopyaladınız ve eski kopyanın silindiğini düşündünüz. İşte tam da bu durum için Windows’un kopyalama geçmişi özelliği bulunmaktadır. Bu özellik Windows 10 ile gelmiştir. (Windows 7’de var mıydı tam hatırlamıyoruz fakat yoktu büyük ihtimalle.) Arkadaşlar kopyalama geçmişi ekranını açarak daha önceden bilgisayarda tüm ctrl+c yaptığınız yani kopyaladığınız yazıları, metinleri vb. her şeyi burada görebilirsiniz. Şimdi nasıl yapıldığınız kısaca anlatalım.

Windows 10 Kopyalama Geçmişi Nasıl Açılır?

  • Kopyalama geçmişi açmak için ==> Win + V

1-) Windows 10 bilgisayarınızda kopyaladığınız tüm şeyleri, yazıları vb. metinleri aynı sayfada görmek için Win + V tuşlarına basıyoruz. Yani ilk önce klavyeden Win tuşuna basılı tutuyoruz. Ardından V harfine basıyoruz.

2-) Akabinde aşağıdaki gibi küçük bir “Pano” penceresi karşımıza çıkacak. İşte burada daha önceden ctrl+c yaptığınız yani kopyaladığınız metinler görünecektir.

3-) Dilerseniz buradan yazıların üzerine tıklayarak o yazıyı tekrardan bir yere yapıştırabilirsiniz. Ayrıca panoda sağdaki 3 nokta işaretine basarsanız aşağıda gördüğünüz gibi sil, sabitle ve tümünü temizle seçenekleri karşımıza çıkacaktır. Buradan sürekli kopyaladığınız veya kaydetmek istediğiniz yazıyı sabitleyerek en üstte durmasını sağlayabilirsiniz.

4-) Bu şekilde bilgisayarınızda kopyaladığınız her şeyi tek pencereden görüntüleyebilirsiniz.

Bu şekilde Windows 10 bilgisayarlarda kopyalama geçmişine bakabilir ve daha önceden neleri kopyalamışsınız hepsini buradan öğrenebilirsiniz. Dilerseniz tekrardan ctrl+c yaparak veya panoda üzerine tıklayarak kopyalayabilirsiniz. Herkese iyi çalışmalar dileriz…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir