Silkroad PHBot mu SBot mu? Hangisi Daha İyidir?

Herkese iyi günler dileriz. Bu yazımızda sizlere Silkroad Online’da ph bot mu yoksa s bot mu daha iyidir, daha kullanışlıdır onu anlatacağız.

Silkroad Online’da oyunda daha hızlı lv atlamak için oyuncular bot kullanırlar. Sro’da en bilindik botların başında phbot, sbot ve mbot gelmektedir. Elbette başka botlar da vardır fakat en popüler 3 bot phbot, mbot ve sbot şeklindedir diyebiliriz. Bunlardan phbot haftalık 1 dolar ve sbot ise sanırım 5 euro değerindedir (sbot’un fiyatından tam emin değilim ama internette böyle yazıyordu). Mbot ise sanırım ücretsizdi tam bilmiyorum. Fakat mbot genellikle pvp serverlarda kullanılan bir bot olduğu için onu kıyaslamaya almadık. Şimdi sizlere PH bot mu yoksa S bot mu daha iyidir, daha kullanışlıdır, kullanıcı yorumları nelerdir kısaca hakkında bilgi verelim.

Silkroad Online PHBot mu SBot mu Daha İyi? Hangisi Kullanışlı Bottur?

Yaptığımız incelemelere göre detay ve geliştirme bakımından PH bot sbota göre daha iyi ve kullanışlıdır. Çünkü ph bot sürekli kendini güncelleyebiliyor ve yeni eklentiler, geliştirmeler sisteme ilave ediliyor. Bundan dolayı ph bot daha detaylı ve ayrıntılı özelliklere sahip olduğu için ph bot sbottan daha iyidir diyebiliriz. PH botun tek bir olumsuz özelliği vardır diyebiliriz o da görevlerdir. PH botta oto görev yapma maalesef olmuyor. Yani ph botta otomatik görev yaptırmak için script ayarlamanız gerekiyor. Fakat sbotta ise oto görev sistemi var. Sırf bu yüzden bazı kullanıcılar sbotu daha çok sevebiliyor.

Şimdi kısaca 2 botu kıyaslayalım.

PH botun iyi özellikleri:

 • Ph bot ile oyunda görevler dışında (script ile görevler de oto oluyor) aklınıza gelebilecek her şeyi otomatik yapabilirsiniz. Örneğin kasılma alanında pozisyon al dediğiniz zaman çar otomatikman o bölgede kasılmaya başlıyor. Çarın mana veya HP potu bitince oto return çekip şehre dönüyor ve şehirde potları kendiliğinden alıyor.
 • Ph botta geçmişe dönük oyundaki uyarılar, global chat mesajları, pm ve guild mesajları hepsini okuyabiliyorsunuz.
 • Ph botta şehirde kıyafetleri otomatik repair yapıyor.
 • Ph botta oto lure yapılabiliyor.
 • Ph bot ile GP veya giant gördüğünüzde zerki otomatik basmayı açabilirsiniz.
 • Ph botta auto taxi özelliği de mevcuttur. Çar taxi yapacağı zaman miktarı diğer oyuncudan alır ve süresine göre kasmaya başlar. Taxi süresi dolunca oyuncuyu pt den atar veya tekrar para alırsa süreyi uzatır.
 • Ph botta otomatik görev yaptırmak için script çizmeniz gerekiyor. (Tek kötü özelliği bu diyebiliriz)

Sbotun iyi özellikleri:

 • Sbotta otomatik görev özelliği mevcuttur. Bu özellik sbotu phbottan ayıran en iyi özelliktir.
 • Sbotu eğer 1 veya 2 çar açacaksanız kullanımı tavsiye edilir. Ph bot ise 8’li pt şeklince oynayacaksanız tavsiye ediliyor. Çünkü sbotta görevler otomatik yapıldığı için tek çar daha iyi ilerler. Ama ph botta oto görev olmadığı için pt li çarlar açacaksanız tavsiye ediliyor.
 • Sbot phbota göre biraz daha sadedir. Yani ph bot çok detaylı ve çok özelliği olan bir bottur. Sbot ise biraz daha yalındır ve kullanımı rahattır diyebiliriz.
 • Sbot phbota göre biraz daha pahalıdır. Ph bot haftalık 1 dolar, Sbot ise 5 Euro’dur. Ama aylık mı yoksa haftalık mı tam onu bilmiyoruz.
 • Sbotta çar dw cave ve jangan cave gibi yerlere otomatik girebiliyor. Fakat ph bot bu mağaralara girince bazen takılıyor. Bazen ph botta cave koordinatları okumuyor.

Bunları değerlendirdiğimizde ph bot sbota göre bir tık daha iyidir diyebiliriz. Yani ph botta sadece oto görev seçeneği yok. Bunun dışında oyunda aklınıza gelebilecek tüm özellikle ph botta mevcuttur. Youtube’da detaylı ph bot anlatımları var. O videoları izleyerek ph botta uzmanlaşabilirsiniz. Herkese keyifli oyunlar dileriz…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir