Bilgisayardan iPhone ve iPad’e Bağlanmak(Dosya Aktarmak)

Herkese merhabalar arkadaşlar bu yazımızda sizlere bilgisayardan iphone ve ipad gibi Apple ürünlü cihazlara nasıl bağlanabiliriz (yani nasıl dosya aktarabiliriz) onu anlatacağız.Detaylı bilgiye aşağıdan ulaşabilirsiniz.

iPhone ve iPad kullanıcıları genellikle bilgisayarlarına dosya aktaramamaktan şikayetçi olurlar.Lakin bilgisayara dosya aktarmak ve bilgisayardaki resimleri,videoları veya müzikleri Apple marka telefonlara veya tabletlere aktarmak oldukça kolaydır.Bunun için yapmanı gerekenler sadece “iTools” programını bilgisayarınıza yüklemektir.

Program tamamen ücretsizdir ve güvenilirdir.Normalde iTunes programı ile de dosya aktarımı vb. işler yapılabiliyor.Lakin iTunes oldukça karışık olduğu için iTools programı daha çok tercih ediliyor.Şimdi itools programı ile iphone veya ipad’den bilgisayarımıza nasıl dosya aktarabiliriz veya tam tersi işlem yapabiliriz maddeler halinde onu anlatalım.

1-) Öncelikle “iTools” programını bilgisayarımıza yüklüyoruz.İnternetten ücretsiz bir şekilde indirebilirsiniz.

2-) Ardından iphone,ipad veya ipod cihazımızı kısacası Apple markalı herhangi bir ürünümüzü artık hangisinden bilgisayara dosya aktarmak veya almak istiyorsanız o cihazı bilgisayarımıza kablo ile bağlıyoruz.Sonrasında programımızı açıyoruz.Programımızı ilk açtığımızda aşağıdaki gibi bir sol menü olacak.

3-) Fakat sonrasında kablo ile cihazımızı bilgisayara bağladığımızda “No Devices” yazısı yerine “Connecting” yazısı gözükecek ve aşağıdaki gibi cihazımızı bilgisayara bağlamış olacağız.

4-) Evet arkadaşlar bu sayede cihazımızı bilgisayara bağlamış olduk.Artık ister cihazımızdan bilgisayara dosya aktarın isterseniz de bilgisayardan Apple cihazına dosya aktarın artık size kalmış.

5-) Sonrasında arkadaşlar mesela sol menüden “Media” kısmına girdiğinizde boş alan karşınıza çıkacak aşağıdaki resimde olduğu gibi.

6-) İşte bu alana da direkt bilgisayardan müzik sürükleyerek cihazınıza müzik yükleyebileceksiniz.Veya sol menüden “Photos” kısmına girereseniz de cihazda olan tüm resimleri görürsünüz.İster buradan bilgisayara direkt kopyala yapıştır yaparsınız.İsterseniz de bilgisayardaki resimleri sürükleyerek cihazınıza yükleyebilirsiniz tercih sizin.

Evet arkadaşlar bilgisayarımızdan iPad veya iPhone cihazlarına “iTools” programı sayesinde bağlanabiliyoruz.Bu sayede hızlı ve kolay bir şekilde cihaz ile bilgisayar arasında veri paylaşımı yapabileceksiniz.

Umarız faydası olur.Yazımızı beğendiyseniz aşağıdan yorum yapmayı ve sosyal medyada paylaşmayı unutmayınız.Herkese iyi günler dileriz…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir