Bilgisayardan Whatsapp’a Nasıl Girilir ve Kullanılır?

Herkese merhabalar bu yazımızda sizlere bilgisayardan whatsapp’a nasıl girilir ve nasıl kullanılır onu anlatacağız.

Whatsapp hali hazırda dünyada en çok kullanılan mesajlaşma uygulamasıdır.Nasıl zamanında msn(messenger) vardı şimdi de whatsapp var.Tabii bu whatsapp sadece telefonlarda kullanılmıyor.Eğer sürekli telefondan yazmaktan sıkıldıysanız bilgisayar ortamında da karşınızdakilerle de konuşabilirsiniz.

Peki whatsapp’ı bilgisayardan nasıl açarız ve insanlarla nasıl konuşuruz şimdi maddeler halinde onu anlatalım.

1-) Öncelikle arkadaşlar whatsapp’ı bilgisayardan açmak için tarayıcı adresine “https://web.whatsapp.com/” linkini yazıp giriyoruz.Dilerseniz direkt buraya tıklayın ve whatsapp web’i açın.Şimdilik bu site açık dursun.Önce whatsapp’ı bilgisayardan kullanmak için telefonunuzdan whatsapp’ı açıyorsunuz.Sonrasında sağ üstteki 3 nokta işaretine basıyorsunuz ve oradan da “WhatsApp Web” butonuna basıyorsunuz.

2-) Sonrasında ise açılan yerde sağ üst taraftan + işaretine basıyoruz.

3-) Sonrasında “https://web.whatsapp.com/” sitesine giriyoruz.Ve telefonumuzun kamerasını oradaki kare koda okutuyoruz.Ardından otomatikman telefonumuz bilgisayara bağlanmış olacaktır.

4-) Son olarak ise bilgisayar üzerinden whatsapp web ile artık aynı telefondaki gibi insanlarla mesajlaşabileceksiniz.İşlem bu kadardır.Bu sayede hem bilgisayarda takılıp hem de whatsapp konuşmalarınızı bilgisayardan yönetebilirsiniz.

Bu şekilde whatsapp’ı bilgisayarda açıp kullanabilirsiniz.Hem klavyeden daha hızlı yazanlar için bu yöntem daha iyidir.Telefonla iki saat yazmak yerine klavyeyle çok hızlı bir şekilde karşınızdakiyle konuşabilirsiniz.

Ayrıca sizlere şöyle bir taktik verelim.Diyelim ki telefondan çektiğiniz bir resmi hızlı bir şekilde bilgisayara aktarmak istiyorsunuz.Kabloyla falan uğraşmaya gerek yok.Telefondaki resimleri whatsapp’da herhangi bir kişiye yollayın.Ardından whatsapp web’i açın sonra onun konuşmasına gidin ve yolladığınız resimleri sağ tıklayarak yeni sekmede açın.Ardından buradan da resmi farklı kaydet diyerek bilgisayarınıza hızlı bir şekilde resimleri yüklemiş olun.Bizzat biz bu şekilde yapıyoruz.Gayet de hızlı oluyor.Önceden kablo takıp teker teker aktarırdık artık whatsapp ile buna gerek kalmadı diyebiliriz.

Şimdilik bu kadar.Umarız faydalı olur.Herkese iyi mesajlaşmalar dileriz…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir