Bilgisayarın Performans Derecelerine Nereden Bakılır?

Herkese merhabalar bu yazımızda sizlere bilgisayarların veya laptopların performans derecelerine nereden bakarız onu anlatacağız.İyi okumalar dileriz.

Genellikle bilgisayarlarımızın en iyi performansta olmasını isteriz.Bunun için bilgisayarımızın performans derecesini öğrenip eğer düşükse gerekli çalışmaları yapmak isteriz.

Eğer pc performansımız düşükse yapmamız gereken bazı şeyler şu şekildedir;

==> Bilgisayarımızı virüs taramasından geçirmek.
==> Arka planda çalışan gereksiz uygulamaları silmek ve bilgisayarda bulunan gereksiz uygulamaları kökten silmek.
==> Sürekli bilgisayarımızı güncel tutmak.Mesela ekran kartına 2-3 ayda bir güncelleme geliyor onları sürekli güncellemek.

Bu şekilde bir çok yapmamız gereken şeyler vardır.Peki bilgisayarımızın performans derecesine nereden bakarız şimdi onu anlatalım.

1-) Öncelikle Bilgisayar‘ımıza sağ tıklayıp Özellikler‘e basıyoruz.

2-) Ardından açılan sayfadaki Sistem kısmında “Windows Deneyimi Dizini” yazısına basıyoruz.

3-) Sonrasında karşımıza bilgisayarımızın en son güncellediği puanlar çıkacaktır.Oradan en aşağıdaki “Değerlendirmeyi yeniden çalıştır” butonuna basarak yeni puan derecelerini alabiliyoruz.

4-) Değerlendirmeyi yeniden yaptıktan sonra karşımıza en güncel bilgisayar puanları çıkacaktır.Değerlendirme yaparken bilgisayarınız eğer laptop ise fişini takmayı unutmayın.Fişi takılı olunca daha iyi performans derecesi veriyor.Ek olarak bu işlem biraz uzun sürmektedir.Yaklaşık 3-4 dakika sürebilir.

Şimdilik bu kadar.Bu yazımızda sizlere bilgisayarın performans puanlarına nereden bakarız onu anlattık.Umarız faydalı olmuştur.Herkese iyi günler dileriz…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir