Bilgisayarın Teknik Özelliklerini Karşılaştıran Siteler

Herkese merhabalar arkadaşlar bu yazımızda sizlere bilgisayarların teknik özelliklerini(işlemci,anakart,ekran kartı vb.) karşılaştıran en iyi siteleri paylaşacağız.

Bilgisayar alacağımız zamanlar özelliklerini karşılaştırmak ve hangisi daha iyiyse onu almak isteriz.İşte bu yüzden bende sizler için araştırma yaptım ve şuanda en iyi teknik özelliklerin karşılaştırıldığı yabancı siteleri derledim.Bu karşılaştırma alanında Türkçe olarak en iyi site epey.com‘dur bunu da yazının sonuna tekrar ekleyeceğim.Şimdi bilgisayar parçaları alanında en iyi karşılaştırma sitelerini paylaşalım.

Yabancı Karşılaştırma Siteleri

1-) www.userbenchmark.com;

En iyi karşılaştırma sitesi diyebiliriz.Tüm ince ayrıntısına kadar işlemci,ekran kartı,hard disk gibi tüm bilgisayar parçalarını bu site üzerinden kıyaslayabilirsiniz.

2-) gpuboss.com;

Adı üstünde gpu yani ekran kartı karşılaştırma sitesidir.Sadece ekran kartına özel olduğu için eğer ekran kartı kıyaslamak istiyorsanız bu siteyi kullanabilirsiniz.

3-) cpuboss.com;

Bu site de aynı şirketin işlemci karşılaştırma sitesidir.Bunlar cpu,gpu ve ssd olmak üzere üçü de aynı şirkete ait sitelerdir.

4-) ssdboss.com;

Burası da ssd kıyaslama sitesidir.Yine üstte yazdığımız gibi 2. ve 3. maddedeki sitelerle bu site aynı firmanındır.

5-) www.hwcompare.com;

Tasarım olarak biraz eskiden kalmış bir siteye benzese de bilgisayarların donanımlarını kıyaslayan bir sitedir.

6-) www.anandtech.com;

Burası da aynı şekilde donanım kıyaslaması yapan bir web sitedir.Donanım parçalarını teker teker konu açarak kıyaslama yapan bir sitedir.En ince ayrıntısına kadar anlatıyor.

7-) www.passmark.com;

Eski adı “www.harddrivebenchmark.net” olan sitenin yeni versiyonudur.Burada da aynı şekilde bilgisayar parçaları kıyaslamaları yapabilirsiniz.Bu site daha çok test deneyleri de yapmaktadır.Yani parçaların testini yapıp elde edilen verileri sitede paylaşıyorlar.

Türkçe Karşılaştırma Siteleri

1-) epey.com;

Ülkemizdeki en iyi karşılaştırma sitesidir diyebiliriz.Zaten fazla rakibi de yok şöyle yabancı siteler gibi detaylı bir grafik çıkartan kıyaslama sitesi olsa süper olurdu 🙂

Şimdilik en iyi yabancı karşılaştırma siteleri bu şekildedir.Bunlara en olarak Türkçe en iyi site epey.com var diyebiliriz.Onu da 8. maddeye ekledik.Sizlerin de bildiği kıyaslama siteleri varsa yorum kısmından yazabilirsiniz.Umarız faydalı olur.Herkese iyi çalışmalar dileriz…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir