Bir Bilgisayardan Başka Bilgisayara Bağlanma ve Uzaktan Yönetme

Herkese iyi günler dileriz.Bu yazımızda sizlere bir bilgisayardan başka bir bilgisayara uzaktan online olarak nasıl bağlanabiliriz ve yönetmeyi nasıl yaparız onu anlatacağız.

Bir sorunun çözümü için en iyi yöntem başka bir bilgisayarla uzaktan bağlantı kurmaktır.Bazı zamanlarda kendi bilgisayarımızdan başka bir arkadaşın,akrabanın veya müşterinin bilgisayarına bağlanmak isteriz.Peki bu bağlantıyı ve uzaktan kontrolü nasıl ve hangi programla yaparız şimdi onu anlatalım.

Kullanacağımız Program = TeamViewer

Arkadaşlar başka bir bilgisayara bağlanmak ve uzaktan kontrol yapabilmek için “TeamViewer” programını bilgisayarımıza kurmamız gerekiyor.Team Viewer ücretsiz bir programıdır.Google’ye yazarak programı ücretsiz şekilde indirebilirsiniz.

Şimdi maddeler halinde nasıl bilgisayara bağlantı kurarız ve uzaktan yönetim yaparız onu anlatalım.

1-) Öncelikle TeamViewer programını bilgisayarımıza kuruyor.Tercihen son sürümünü kurun arkadaşlar.Eski sürüm olunca bağlantı hatası verebiliyor.

2-) Ardından TeamViewer programını açıyoruz.Sonrasında hangi bilgisayara bağlanmak istiyorsak onun ID’sini “Karşıdaki kişi ID” kısmına giriyoruz.

3-) Sonrasında gelen ekrana yine aynı şekilde karşıdaki kişinin şifresini giriyoruz.Ardından “Oturum aç” butonuna basıyoruz.

4-) İşte bu kadar.Artık karşıdaki kişinin bilgisayarına bağlanmış olursunuz.Mouse ile karşıdaki bilgisayarda istediğiniz gibi işlem yapabilirsiniz.

Ek olarak karşıdaki kişinin bilgisayarına bağlanmanız için onun da bilgisayarında TeamViewer programının yüklü olması gerekmektedir.Ve aynı zamanda sürümü de son sürüm yani güncel olması gerekmektedir.

Bu şekilde bir bilgisayardan başka bir bilgisayara bağlanabilirsiniz ve uzaktan kontrol yapabilirsiniz.Umarız faydalı olur.Herkese iyi çalışmalar dileriz…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir