Blogger (Blogspot) Adblock Engelleme Kodu

Herkese iyi günler dileriz. Bu yazımızda sizlere blogger (blogspot.com) alt yapılı siteler için adblock engelleme kodunu paylaşacağız.

Daha önceleri buradaki yazımızda wordpress, blogger vb. tüm platformlar için çalışan adblock engelleme kodunu paylaşmıştık. Fakat bu yazıda paylaşacağımız sadece blogger sitelerde çalışıyor (uzantısı .blogspot.com’lu siteler de dahil) ve önceki yazımızdaki koda göre bir tık daha iyi diyebiliriz. Çünkü burada site yine açılıyor ama yazılar puslu gözüküyor. Haliyle yazılar kullanıcılar için büyük merak uyandırıyor. Siteye giren kişilerin siteyi düzgün açabilmeleri için de adblock eklentisini devre dışı bırakmaları gerekiyor. Bu kod sayesinde dediğimiz gibi siteye girenler adblocku pasif yapmaları gerekecek sonrasında siteyi açabilecekler. Şimdi kodu paylaşalım ardından ekran görüntüsünü gösterelim.

Kodu kopyalayıp, blogger yönetim panelinden “Yerleşim > Gadget Ekle > HTML/JavaScript” kısmına girerek direkt yapıştırmanız yeterlidir. Ardından düzenlemeyi kaydet butonuna basarak kodu sitenizde çalıştırmış olursunuz.

Blogger Adblock Engelleme Kodu;

Kod bu şekildedir arkadaşlar. Kodu kopyalayıp dediğimiz gibi blogger gadged ekle kısmına yapıştırıp kaydetmeniz yeterli. Ardından aktif olacaktır. Şimdi bir ekran görüntüsü paylaşalım.

Gördüğünüz gibi arkadaşlar kod bu şekilde olacaktır. Site yine arka planda aktif olarak gözükecektir. Fakat net olarak görmek için adblock’u engellememiz gerekir. Ayrıca “Lütfen emeğe saygı için Adblock eklentisini devre dışı bırakınız ve sayfayı yenileyiniz…” yazısını dilerseniz kodlar içinden ctrl+f yaparak aratarak değiştirebilirsiniz. Buraya istediğiniz yazıyı yazabilir ve renklerini değiştirebilirsiniz.

Son olarak kodlar yabancı başka bir siteden alıntıdır. Bu yüzden lütfen herhangi bir değişiklik vs. yapmayınız yoksa başka siteye yönlendirebiliyor. Dediğimiz gibi renk, yazı tipi vs. ayarlarını istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Şimdilik bu kadar. Umarız faydalı olur. Herkese iyi çalışmalar dileriz…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir