Boşta İl ve İlçe Domaini Var mı? 1 Tane Boşta .com İlçe Domaini Var!

Merhabalar değerli arkadaşlar. Bugün domain işiyle uğraşan arkadaşlar için 1 tane boşta .com domain önerisi yapacağım.

Arkadaşlar sizler için ülkemizdeki 81 ilin tüm ilçelerinin isimlerinden boşta .com domain var mı yok mu onu araştırdık. 81 il için bakmamıza gerek yoktu çünkü zaten boşta .com’u geçtim .org bile bulunmaz. İl isimleri kadar ilçelerin isimleri de oldukça değerlidir. Özellikle .com ilçe domaini çok değerlidir diyebiliriz. Bu yüzden sizler için tüm 81 ilimizin ilçelerinin isimlerini kontrol ettim. Boşta .com ilçe domaini var mı yok mu diye araştırdım. Sonuç; evet 2 tane .com buldum. Birini kendimiz için regledik diğerini ise sizlerle paylaşacağım.

Öncelikle ülkemizde toplamda yaklaşık 900 küsür ilçe mevcut. Bazı kaynaklarda 911 ilçe var yazıyor, bazılarında 922 ilçe var diyor. Vikipedide ise 973 ilçe olduğu yazıyor. Sizler için vikipediden tüm ilçelerin bulunduğu sayfayı açtık. Teker teker boşta ilçe domaini var mı yok mu diye kontrol ettik. Net ve org uzantılı bir sürü ilçe domaini var. Lakin en değerli domain uzantısı .com olduğu için diğerlerini kaydetmedim. Boşta ise toplamda 2 .com ilçe domaini buldum. Bunlardan birini kaydettim ve diğerini ise şimdi sizlere açıklıyorum.

  • Boşta .com ilçe domaini ==> pehlivankoy.com (Kırklareli’nin ilçesi)

Evet arkadaşlar şuanda sadece 1 tane .com ilçe domaini boştadır. Diğerlerinin hepsi doludur. Almak isteyen varsa pehlivankoy.com domainini kaydedebilir. Pehlivanköy ilçesi Kırklareli’nin bir ilçesidir.

Yukarıdaki görselde de gördüğünüz gibi Google’da “pehlivanköy” şeklinde aratma yaptığımızda 524 bin sonuç karşımıza çıkıyor. Gerçekten çok iyi bir sayı bu. Ayrıca pehlivanköy kelimesinin aylık aranma hacmi 1300 çıkıyor. Bu da bence fena değil. İlçenin nüfusu son yapılan sayımlara göre 3 bin civarındadır. Kısacası dediğimiz gibi şuanda sadece 1 tane boşta yani alınabilir .com ilçe domaini var. O da pehlivankoy.com dur.

Domaini arattığımızda dolu olmadığını görebiliyoruz. Eğer domain işiyle ilgileniyorsanız yatırımlık olarak alabilirsiniz. Tabii tercih sizin. Ben 2 tane boşta .com ilçe domaini buldum. Diğerini kaydetmiştim. Kaydettiğim ilçenin nüfusu Pehlivanköy’ün nüfusundan daha azdı. Dediğimiz gibi bu yazıyı tamamen destek, yardım amaçlı açtım. Bu domainle neler yapabilirsiniz onu da kısaca aktaralım:

  • Bu domain ile o ilçeye ait bir yerel haber sitesi kurabilirsiniz.
  • Alan adını yatırımlık olarak bekletebilirsiniz ve güzel teklifler gelirse değerlendirebilirsiniz.
  • Güreş ile ilgili genel blog-haber tarzında bir site kurulabilir.

Şimdilik aklıma bunlar geliyor fakat bu domainle yerel bir haber sitesi açabilirsiniz. Dediğim gibi domain .com olduğu için değerlidir. Şuanda bu yazıyı yazarken domain boşta. Fakat yakın zamanda regletilebilir. O yüzden almak isterseniz hızlı düşünün derim.

Bu arada tekrardan kısaca yazalım;

  • Boşta il (şehir) ismi .com domain yoktur.
  • Boşta sadece 1 adet .com ilçe ismi domaini var, o da pehlivankoy.com’dur.

Teşekkürler.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir