Brain Test Oyunu Cevapları

Brain Test 2020 yılında en çok oynanan zeka oyunlarından birisidir. Bu oyun hem zekanızı geliştirecek hem de eğlendirecek. Gerçekten çok iyi bir oyundur diyebiliriz. Fakat oyunun bazı soruları zor olabiliyor. İşte bunun için cevaplarını öğrenmek isteriz. Sizler için Brain Test oyununun cevaplarını bu sayfa altından yazacağız. Tüm cevaplara aşağıdan ulaşabilirsiniz.

BRAİN TEST OYUNU CEVAPLARI

Seviye 1 : Aslan

Seviye 2 : Resimde bulunan 4 bulutu açarsanız güneş ortaya çıkacaktır ve böylelikle çiçek büyüyecektir.

Seviye 3 : Alt tarafta yer alan buzdolabının kulp kısmına dokunursanız buzdolabı açılacaktır. Sonrasında fili sürükleyerek buzdolabına koymanız gerekiyor.

Seviye 4 : Bulunanlar arasında bize en yakın olanı Ay’dır.

Seviye 5 : Soruda kaç dilim pizza olduğu soruluyor. Cevabı ise 9’dur. Çünkü sorudaki 5 dilimi hareket ettirirsek 9 dilim olduğunu görürüz.

Seviye 6 : Bir yarışta 2. kişiyi geçen yine 2. olur. Haliyle cevap 2 olacak.

Seviye 7 : Sol tarafta bulunan ok işaretini sola doğru kaydırıyoruz ve bölümü tamamlamış oluyoruz.

Seviye 8 : Tellerin üzerinde bulunan bisküvileri sorudaki kedi yazısının üzerine getiriyoruz.

Seviye 9 : Yeşil rengi elde etmek için soruda yer alan mavi ve sarı topları üst üste getiriyoruz. Böylece iki rengin karışımı yeşil olduğundan yeşil rengi bulmuş oluyoruz.

Seviye 10 : Sağ kısımda bulunan kırmızı renkli elbiseli palyaçonun sağ eli toplam 6 parmaklıdır. Tuhaflık budur.

Seviye 11 : Soruda yer alan aylardan mart ve ekim 4 harften oluşuyor. Ama şubat ayı 5 harften oluşur. Haliyle şubat daha uzundur, cevap şubattır.

Seviye 12 : Düşen elmalardan 5 tane yakala dediği için, sadece yukarıdan aşağıya düşen elmalara dokunuyoruz ve 5 tanesini dokunarak seviyeyi tamamlamış oluyoruz.

Seviye 13 : Tekir’in diğer tarafa atlaması için sağ tarafta bulunan ağaçların dibindeki mantarı Tekir’e veriyoruz ve zıpla butonuna basıyoruz.

Seviye 14 : Su ısıtıcısının alt tarafında bulunan kırmızı tuşa basıyoruz ve bölümü tamamlamış oluyoruz.

Seviye 15 : 4 + 5 x 5 – 2 soru bu şekildedir. Matematikte işlem önceliği çarpmadadır. Haliyle ilk önce çarpma işlemini 5*5=25 olarak buluyoruz. Sonra da toplama ve çıkama yaparak cevabımızı 27 olarak bulmuş oluyoruz.

Seviye 16 : Soruda bizlere verilen sırayla aşağıda bulunan sayılara elimiz ile dokunuyoruz.

Seviye 17 : Soruda bize saklı sayı nedir diye soruluyor. Sayıların arasında yer alan taşı kenara çekerek sorumuzun cevabı olan 40 sayısına ulaşabiliyoruz.

Seviye 18 : Aslında bu soru en şaşırtıcı sorulardan. Soru bizlere kaç ayda 28 gün olduğunu soruyor. Herkes cevabı şubat olarak veriyordur. Fakat 12 ayda da 28 gün var. Daha doğrusu en az 28 gün var her ayda. Haliyle cevap 12 oluyor.

Seviye 19 : Soruda bizden çocuğu kurtarmamızı istiyor. Öncelikle ağacın alt tarafındaki küreği köpeğe doğru sürüklüyoruz. Ardından toprak açılıyor ve bir kemik çıkıyor. Bu kemiği köpeğe verirseniz çocuk kurtulmuş olur.

Seviye 20 : Kara korun nerede diye soruluyor. Soruda yer alan kara kelimesini herhangi bir koyunun üzerine doğru sürükleyin ve böylelikle kara koyunu bulmuş olun.

Seviye 21 : Soruda alfabedeki son harf soruluyor. Burada cevap z değildir. “Alfabe” kelimesindeki e harfi olacaktır.

Seviye 22 : Ekranın sol alt tarafında sarı kedinin kuyruk kısmına yakın yerde bir fare bulunuyor.

Seviye 23 : Kadını kurtarmak için gökyüzünde yer alan bulutlardan sağ taraftakini soldakine dokundurun. Sonrasında hırsıza doğru bir şimşek çakacaktır ve kadın kurtulmuş olacaktır.

Seviye 24 : Fareyi yakalamak için labirenti hiç kullanmayın. Yön tuşları ile labirentin etrafından dolaşarak fareyi yakalayabilirsiniz.

Seviye 25 : Kedinin karnını doyurmamız isteniyor. Öncelikle sol tarafta bulunan balık tenekesini ocak ateşinin üstüne getiriyoruz ve alttaki düğmeyi çalıştırıyoruz. Fare böylelikle ortaya çıkacaktır ve doğrudan kedinin ağzına girecektir.

Seviye 26 : Gençleri birbirine aşık etmek için yüzükleri balonun üst tarafına getiriyoruz ve balonlar böylelikle patlamış olacak. Sonrasında gençler birbirlerine bakacak ve aşık olmaya başlayacaklar.

Seviye 27 : Bu seviyeyi geçmek için cep telefonunuzu sallamanız gerekmektedir.

Seviye 28 : Soruda buzağılara tıklayın diyor. Sol tarafta yer alan öküzü ineğe doğru sürüklüyoruz. Sonrasında aşağıda oluşan buzağılara tıklıyoruz.

Seviye 29 : 3 kediyi de sola doğru çekiyoruz. Ardından sağ tarafta başka bir kedi daha çıkıyor. Haliyle en sağdaki kediyi bulmuş oluyoruz.

Seviye 30 : Soruda bizlere 2 resim arasındaki farkı bulun diyor. Fakat iki resim arasında hiç fark yok. Bu bakımdan “Gönder” butonuna basarsanız bu seviyeyi geçmiş olursunuz.

…..

….

..

.

Cevapların devamı zamanla yüklenecektir!

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir