Bruh Moment Ne Demek? ‘Bruh Moment’ Nedir, Ne Anlama Gelir?

Herkese iyi günler dileriz. Bu yazımızda sizlere bruh moment ne demek, ne anlama geliyor onu anlatacağız.

Sosyal medyada sıklıkla kullanılan ‘bruh moment’ ifadesinin ne anlama geldiği merak konusu oldu. Gerek yabancı sosyal medyada gerekse yerli kullanımlarda bu ifadeyi görmek mümkün. Peki bruh moment nedir, ne demektir? Bruh moment İngilizce bir kalıp mı? Anlamı ne? Şimdi kısaca hep birlikte öğrenelim.

Bruh Moment Ne Demek?

Bruh moment‘ kısaca; rezil, utanç verici bir an ve benzeri gibi durumlarda kullanılan bir kalıptır. Bruh moment’in açılımı ise, bruh kelimesi brother kelimesinin kısaltması olarak bilinmektedir. Moment kelimesi ise ‘an’ anlamına gelmektedir. Aslında ikisinin Türkçe karşılığı anlamsız bir ifade oluyor diyebiliriz. Fakat bu bir kalıp olduğundan dolayı direkt kelimelerin Türkçe karşılığı ile ifade edilir diyemeyiz. Yani aynı dilimizdeki Atasözleri gibi düşünün. Atasözlerini doğrudan İngilizce’ye çevirirsek bunu bir İngiliz’in anlaması zor olabilir diyebiliriz.

Bruh moment ifadesi daha çok sosyal medyada kullanılmaktadır. Caps sitelerinde, twitter, reddit, instagram vb. sosyal medyalarda kullanılabilir ve karşımıza çıkabilir. Bu ifade dediğimiz gibi, utanç verici bir anla karşılaştığımızda kullanılan bir ifadedir. Aynı şekilde başkasının yerine utanmayla da bu ifade kullanılabiliyor. Ayrıca bu ifadenin anlamı tonlamaya göre değişmektedir.

Kısacası, bruh moment çok sıklıkla kullanılan bir ifadedir. Sosyal medyada veya caps sitelerinde karşınıza çıkabilir. Anlamı ise “utan verici an, rezil, aptalca yapılmış bir şey” vb. gibi anlamlara gelmektedir.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir