Survivor Yarışmasında Konseyde Çalan (Gerilim) Müziğin İsmi Nedir?

Merhabalar değerli arkadaşlar. Bu yazımızda sizlere Survivor yarışmasında konseylerde çalan şarkının gerçek ismi nedir onu paylaşacağız.

Bu yazıda sizler için kısa bir araştırma yaptık ve Survivor izleyicilerinin merak ettiği konuyu ele aldık. Survivor izleyenlerin yıllardır kulak aşinası olduğu bir müzik var. Evet konseyde çalan müziği birçoğunuz merak ediyordur. Gerçekten yarışmaya yakışan bir gerilim müziği diyebiliriz. Fakat bu müziğin gerçek ismi ne, kime ait merak ediliyor. Şimdi kısaca cevaplayalım.

Survivor Konseyde Çalan Şarkının (Gerilim Müziği) Gerçek Adı Ne?

Arkadaşlar Survivor Türkiye yarışmasında konseyde çalan gerilim müziği aslında bir oyuna aittir. Evet yanlış okumadınız. Dinlediğiniz gerilim müziği yıllar önce çıkan bilgisayar oyununa ait bir müziktir.

Survivor konseylerde çalan müziğin gerçek ismi “Medieval: Total War – European Mobilize Theme 1” olarak geçmektedir. Müzik 2002 yılında çıkan Medieval: Total War oyununa aittir.

Medieval: Total War oyunu 2002 senesinde çıkan bir strateji oyunudur. Oyun tarihi orta çağ Avrupa’ında geçmektedir. Oyun tarih olarak 1095 senesinde başlayıp 1453 yılında bitiyor. 12 farklı uygarlığa sahip olan Medieval: Total War strateji savaş oyununda her uygarlığın kendilerine ait özellikleri bulunuyor. Bu oyunun birçok müziği mevcut. Bu müziklerinden birisi de Survivor Türkiye yarışmasında yıllardır (10 yıldan fazla) çalan müziktir. Bu müzik Survivor’da genelde konseylerde çalışıyor. Kısacası müziğin gerçek ismi “Medieval: Total War – European Mobilize Theme 1” olarak geçmektedir. Youtube’dan bu isimle aratma yaparak müziği dinleyebilirsiniz.

Ek olarak şunu da belirtelim bu müzik Survivor konseylerde eleme gecesi, eleme adayı açıklanmadan önce yani Acun Ilıcalı tarafından açıklanma sürecinde olduğunda çalınıyor. Yani bir isim veda ettiğinde çalan veda şarkısı başka. Onu da ayrı bir konuda ele alırız. Bu müzik dediğimiz gibi genellikle adaya veda eden ismin açıklanacağı sırada arka planda çalmaktadır.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir