Twitter Profile Tweet Sabitleme Nasıl Yapılır?

Herkese iyi günler dileriz. Bu yazımızda sizlere Twitter profile tweet sabitleme nasıl yapılır onu anlatacağız. Twitter’da beğendiğiniz bir tweeti herkesin ön sırada görmesini istiyorsanız tweet sabitleme yapabilirsiniz. Bu sayede sabitlediğiniz tweet sürekli üst sıralarda durur. Peki tweet sabitleme nereden ve nasıl yapılır şimdi onu anlatalım.

Twitter’da tweet sabitleme nasıl yapılıyor en merak edilen konular arasında yer alıyor. Tweet sabitleme yaparak 1 tweetinizi öne çıkarabilir ve profilinize bakanların o tweeti görmesini sağlayabilirsiniz. Peki Twitter’da profile sabitlenmiş tweet nasıl eklenir şimdi hep birlikte öğrenelim.

Twitter Profile Sabitlenmiş Tweet Ekleme ve Silme

1-) Twitter profile sabitlenmiş tweet eklemek için öncelikle daha önce gönderdiğiniz tweetlerden hangisi sabitleyecekseniz onu seçin. Sonrasında o tweetin sağ üst tarafında bulunan “Daha fazla” 3 nokta işaretine tıklayınız.

2-) Ardından açılan seçeneklerde “Profiline sabitle” kısmı yer alıyor. Ona tıklıyoruz ve böylelikle o tweeti profilinize sabitlemiş oluyorsunuz.

3-) Profiline sabitle butonuna bastıktan sonra aşağıdaki gibi bir uyarı gelecek ve burada mavi renkli “Sabitle” butonuna basıyoruz.

4-) Sonrasında aşağıda gördüğünüz gibi tweet sabitlenmiş oluyor. Bu sabitlenmiş tweet profilinizde en yukarda görünür. Sol üstte ise “Sabitlenmiş Tweet” yazar. Dilerseniz bu sabitlenmiş tweeti kaldırabilirsiniz. Sabitlenmiş tweeti kaldırmak için de yine sağ üstteki 3 nokta işaretine basıyoruz.

5-) Ardından “Profilden ayır” butonuna basıyoruz.

6-) Sonrasında “Ayır” butonuna tıklıyoruz. Bu sayede sabitlenmiş tweeti profilinizden ayırabilirsiniz.

7-) Böylelikle Twitter’da kolay bir şekilde profilinize tweet sabitleyebilir veya sabitlediğiniz tweeti kaldırabilirsiniz.

Twitter’da tweet sabitleme bu şekilde yapılır. Sormak istediğiniz soruları yorum bölümünden sorabilirsiniz. Teşekkürler.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir