BTW Ne Demek, Açılımı Ne? Sosyal Medyada Kullanılan “btw” Ne Anlama Geliyor?

Selamlar değerli arkadaşlar. Bu yazımızda sizlere btw ne demek, ne anlama geliyor onu paylaşacağız.

Gerek yabancı ülkelerde gerekse ülkemizde sosyal medyada farklı anlamlara gelen bazı kısaltmalar kullanılmaktadır. Bu kısaltmalar genellikle gönderilerin altına yazılır. Twitter, Facebook, İnstagram, Forum siteleri vb. yerlere kullanıcılar bu kısaltmaları cevap olarak, eleştiri olarak veya tepki olarak yazabiliyor. İşte bu kısaltmalardan birisi de “btw” ‘dir. Btw yabancı bir kısaltmadır ve anlamı merak edilmektedir. Şimdi sizlere btw ne demektir, açılımı nedir kısaca anlatalım.

Btw Ne Demek? Btw Ne Anlama Geliyor, Açılımı Nedir?

  • Btw açılımı ==> By the way (bu arada)
  • Btw diğer açılımı ==> Between (arasında)

Btw, İngilizce bir kısaltmadır ve açılımı “by the way” demektir. Yani Türkçe olarak karşılığı ise “bu arada” anlamına gelmektedir. Sosyal medyada kullanılan btw ‘by the way’ manasına gelmektedir. By the way ifadesinin baş harfleri btw kısaltmasını oluşturuyor.

By the way ifadesinin anlamları şöyle:

  • Bu arada
  • Sırası gelmişken
  • Bu vesileyle
  • Hatırımda iken

Btw en çok “bu arada” anlamında kullanılmaktadır. Yabancı ülkelerde olduğu için ülkemizde de kullanımı mevcuttur. Özellikle Twitter vb. sosyal medya platformlarında sıklıkla kullanılabiliyor.

Btw’nin diğer bir açılımı ise “between” demektir. Yani Türkçe karşılığı “arasında” demektir. Fakat bu anlamıyla çok daha az kullanılmaktadır. Yukarıda da yazdığımız gibi btw daha çok “by the way / bu arada” anlamında kullanılıyor.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir