GTA Vice City Mouse Çalışmıyor Sorunu Çözümü Nasıl Yapılır?

Herkese selamlar değerli arkadaşlar. Bu yazımızda sizlere GTA Vice City’de mouse (fare) sorunu çözümü nasıl yapılır onu kısaca anlatacağız.

GTA Vice City’i oynarken bazen oyunda mouse hareket etmiyor. İllaki başınıza gelmiştir. Yani oyuna yeni başladığımızda mouse (fare) ile bir işlem yapamıyoruz. Bu daha çok Windows 10 bilgisayarlarda olmaktadır. Windows 7’de genelde açılıyor fakat orada da hata verdiği oluyor. Hatanın çözümü için elbette birçok yöntem mevcuttur. Örneğin bazen oyundan çıkıp tekrar girdiğimizde veya oyunu alt tarafa alıp tekrar açtığımızda mouse problemi çözülebiliyor. Ama bu çözümler geçicidir. Yani oyuna başka zaman tekrar girdiğimizde mouse hareket problemi devam edecektir. Bunun için sizlere kalıcı bir çözüm yöntemi paylaşacağız. Şimdi kısaca anlatıma geçelim.

GTA Vice City Mouse Hareket Etmiyor Sorunu Çözümü Nasıl Yapılır? (Windows 10)

1-) GTA Vice City’de mouse yani fareniz hareket etmiyorsa ilk olarak buradaki dosyayı bilgisayarınıza indirin. Dosyanın adı “DINPUT8.DLL” olarak geçmektedir. Bu dinput8.dll dosyasını internetten herhangi bir yerden indirebilirsiniz. Bazen virüs uyarısı vs. verebilir ama korkmanıza gerek yok dosya tamamen güvenilirdir.

2-) Dosyayı indirdikten sonra GTA Vice City’in ana oyun klasörüne dll dosyasını atıyoruz. Aşağıda gördüğünüz gibi masaüstünden dinput8.dll dosyasını GTA’nın yüklü olduğu yere sürüklüyoruz veya kopyala yapıştır yapıyoruz.

3-) Bu dosya Yerel Disk C’de bulunur. Bu dll dosyasını GTA’nın direkt ilk açılan ana klasörünün içerisine atmanız gerekiyor.

4-) Evet arkadaşlar işlem bu kadar. Şimdi oyuna girdiğinizde mouse hareketi problemini çözmüş olursunuz. Eğer bu işlemi oyundayken yaparsanız oyundan çıkıp tekrar girmeniz gerekiyor aktif olması için. Ayrıca bu yöntem ile kalıcı çözüm sağlamış oluruz. Yani bundan sonra GTA Vice City’de mouse problemi kesinlikle almazsınız.

NOT = Arkadaşlar bu yöntem Windows 10’da çalışmaktadır fakat Windows 7 veya Windows 11’de çalışıp çalışmadığını denemedik. Sizler dilerseniz deneyebilir ve görüşlerinizi yorum olarak bizlerle paylaşabilirsiniz. İyi oyunlar dileriz.

GTA Vice City’de mouse hareket etmiyor, mouse çalışmıyor probleminin çözümü bu şekildedir. Umarız yararlı olur. Teşekkürler iyi eğlenceler dileriz…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir