Büyük Beladan Kurtulmak İçin Okunacak Dua

Cümleten selamun aleyküm arkadaşlar. Bu yazımızda sizlere büyük beladan kurtulmak için okunacak bir duanın Arapça’sını ve Türkçe mealini paylaşacağız.

Halife Abdülhamid Han zamanında Harem-i Mekki Kütüphanesi’nin hafızı olan Seyyid Halil ibnü’s-Seyyid Mustafa Efendi (Rahimehumellah)’ın “Ravneku’l-mecalis” isimli esere yaptığı zeyldeki nakle göre Ahmed ibni Hanbel (Rahimehullah) bir kişiye bir dua öğretmiştir ki o duâ o kişiyi çok büyük bir beladan kurtarmıştır. O dua ise aşağıdaki gibidir.

Büyük Beladan Kurtulmak İçin Okunacak Duanın Arapça’sı:

  • Okunuşu : Ya delilelhayera. Dülleni ale tarigissadigıne vecalni min ıbadekel muhlesin.

NOT = Lütfen duanın okunuşunu Arapça’sından okuyunuz. Çünkü böyle okunduğunda tecvit hataları olabiliyor. Bu yüzden Arapça bilen birinden veya kendiniz biliyorsanız o şekilde okuyunuz.

Büyük Beladan Kurtulmak İçin Okunacak Duanın Türkçe Meali:

“Ey (yolunu) şaşıranları (ve karşılaştığı bela karşısında ne yapacağını bilemeyen kulları) doğru yola delalet eden (Allah)! Sen beni sadık kullarının yoluna delalet eyle ve beni (ihlasa erdirilen) muhlas kullarından yap.”

Duayı Cübbeli Hocamızın Lalegül Dergisinden alıntıladık. Detaylı bilgilere dergiden ulaşabilirsiniz. Dualar bölümünü diğer müminlerle paylaşabilirsiniz ve aracılık sevabı kazanabilirsiniz. Allah (c.c.) Cübbeli Ahmet Hoca’mızdan razı olsun. Amin. Herkese hayırlı ilimler dileriz.

Kaynak: Seyyid Halil ibnü’s-Seyyid Mustafa – Cübbeli Ahmet Hoca

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir