Youtube Arama ve İzleme Geçmişi Temizleme Nasıl Yapılır?

Merhabalar bu yazımızda sizlere Youtube arama ve izleme geçmişi nasıl temizlenir yani silinir onu anlatacağız.

Güç içerisinde Youtube’da onlarca video, şarkı vb. şeyler izleyebiliyoruz. Sonradan bu dinlediklerimizi ise tek bir sayfa altından görüp hatırlamak isteyebiliyoruz. Yani Youtube’da “Geçmiş” sayfası altından önceden izlediğiniz videolara göz atabiliyorsunuz. Fakat eğer isterseniz bu geçmişi silebiliyorsunuz. Diyelim ki yabancı bir mail hesabından video izlediniz. Haliyle onun hesabından izlediğiniz kendi videolarınızı o kişi beğenmeyebilir. Bu yüzden geçmişi silmek iyi olur diyebiliriz. Şimdi sizlere Youtube izleme geçmişi nasıl silinir onu paylaşalım.

Youtube’da İzleme ve Arama Geçmişi Nasıl Silinir?

1-) Öncelikle Youtube’a giriyoruz. Ardından arama ve izleme geçmişlerini silmek için sol menüden “Geçmiş” butonuna basıyoruz.

2-) Sonrasında burada geçmişte izlediğimiz videolar çıkacak. Bu sayfanın sağ tarafında geçmiş türünü “İzleme geçmişi” olarak seçiyoruz. Ardından altındaki “Tüm İzleme Geçmişini Temizle” linkine basıyoruz.

3-) Sonrasında alttaki gibi bir ekran açılacak. Burada “İzleme Geçmişini Temizle” butonuna basıyoruz. Ve sonrasında izleme geçmişimiz bilgisayardan komple silinmiş olacaktır. Fakat dikkat edin eğer silerseniz geri dönüşü yoktur. Yani komple geçmiş silinmiş olur.

4-) Bunun dışında eğer arama geçmişini silmek istiyorsanız yine sol menüden Geçmiş butonuna tıklıyoruz. Ardından geçmiş türünde bu sefer “Arama geçmişi” butonuna tıklıyoruz. Sonrasında “Tüm Arama Geçmişini Temizle” linkine tıklıyoruz. Sonrasında yine üstteki gibi silebiliyoruz.

5-) Arama ve izleme geçmişi genel olarak bu şekilde siliniyor. Birde dilerseniz yukarıdaki arama çubuğuna 1 kere tıklayarak aşağıdaki gibi son aranılan videolara bakabilirsiniz ve buradan “Kaldır” diyerek o aratılan kelimeleri silebilirsiniz. Yani ister üstteki gibi isterseniz de alttaki resimde gördüğünüz gibi 2 türlü arama geçmişini silebiliyorsunuz. Fakat alttaki teker teker siler ama üsttekinde komple hepsini tümden silebilirsiniz.

6-) Bu şekilde her türlü geçmişi temizleyebilirsiniz.

Bu şekilde izleme ve arama geçmişlerini temizleyebilirsiniz. Umarız yararlı olur. İyi çalışmalar dileriz.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir