Türkiye’deki Koronavirüs (Covid-19) Son Durum Tablosuna Nereden Bakılır?

Herkese iyi günler dileriz. Bu yazımızda sizlere ülkemizdeki koronavirüs son durum tablosuna güncel şekilde nereden bakarız onu anlatacağız.

Bildiğiniz gibi tüm dünyayı saran koronavirüs belası, diğer ülkelere nazaran az da olsa ülkemizde de vakaları görülmeye başlandı. Hatta 800’ün üzerinde vefat haberini maalesef üzülerek bugün aldık. Allah en kısa zamanda bu virüsü tamamen yok eder inşallah. Buradan virüs yüzünden vefat eden tüm vatandaşlarımıza Allah’tan rahmetler dileriz. Ayrıca sağlık çalışanları ve sağlık bakanımıza da sonsuz teşekkürlerimizi buradan iletiyoruz.

Koronavirüs Son Durum Tablosu Sitesi ==> https://covid19.saglik.gov.tr/

Sağlık bakanlığı koronavirüs ile ilgili tüm son durumların yer aldığı özel bir web sitesi kurmuştur. Bu siteden Covid-19 yani korona virüs ile ilgili yaşanan güncel gelişmeler yer alıyor. Siteye “https://covid19.saglik.gov.tr/” buradan ulaşabilirsiniz. Site üzerinden toplam test sayısı, toplam vaka sayısı, günlük vefat sayısı, günlük vaka ve test sayısı vb. gibi istatistiklere sayı olarak ulaşabilirsiniz.

Dediğimiz gibi güncel koronavirüs istatistiklerine “https://covid19.saglik.gov.tr/” buradaki siteye girerek bakabilirsiniz. Siteye girdiğinizde yukarıdaki ekranda gördüğünüz gibi güncel vaka sayıları, vefat sayıları vb. tüm sayılar çıkacaktır. Buradan gün gün Corona virüs bilgilerine bakabilirsiniz. En güncel ve doğru bilgiler bu sitede yazmaktadır. Bu bakımdan sosyal medyada yer alan ve diğer tarzdaki sitelere itibar etmeyiniz. Sadece resmi sağlık bakanlığının sitesindeki bilgileri baz alınız. Çünkü en doğru bilgiler burada yazmaktadır.

Televizyondaki haberlerde yer alan tablo da bu site üzerinden alınmaktadır. Genellikle her akşam saat 20:00’da o günün gelişmeleri tablo halinde siteye ekleniyor. Buradaki siteye girerek ilk bilgilere en doğru şekilde ulaşabilirsiniz.

Ayrıca saglik.gov.tr sitesi üzerinden de tüm sağlık haberlerine ve Covid-19 güncel bilgilerine ulaşabilirsiniz. Ek olarak bu zor günlerde lütfen evde kalalım. Kendi sağlığımız ve çocuklarımızın sağlığı için lütfen bu günlerde evden çıkmayalım ve teması en aza indirelim.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir