Kendi Kendine Mail Gönderilebiliyor mu? (Gmail ile)

Herkese iyi günler dileriz. Bu yazımızda sizlere bir kişinin kendisine mail yollaması mümkün müdür ve nasıl yapılır onu anlatacağız.

Mesela mailiniz açık ve acil bir şekilde not almanız gerekiyor. Bu durumda kendi kendinize mail gönderebilirsiniz. Yani almak istediğiniz notu kaybetmemek ve bu nota hızlı ulaşmak için kendi mail adresinize e-mail yollayabilirsiniz. Ardından mail anında kendi kutunuza düşecektir. Böyle bir şey ilginç gibi gelebilir fakat mümkündür. Bizzat gmail’de denedik ve çalıştı. Yani bir maili kendi mail hesabınıza da yollayabilirsiniz. Şimdi bunu nasıl yapabiliriz maddeler halinde onu anlatalım.

1-) Öncelikle mail hesabımıza giriyoruz. Biz gmail üzerinden örnek vereceğiz bu yüzden gmail’i açıyoruz. Siz hotmail, yandex vb. mail hesaplarından da bu işlemleri yapabilirsiniz.

2-) Mail hesabımıza girdikten sonra sol taraftan “Oluştur” butonuna basıyoruz.

3-) Ardından burada gönderilecek mail kısmına kendi mail adresinizi yazın. Yani alıcı kısmına “[email protected]” ‘u yazınız. Ardından mesaj kısmına ne yazmak istiyorsanız onu yazın ve alttaki “Gönder” butonuna basınız.

4-) Sonrasında mail kutusuna anında mail düşmüş olacaktır. Aşağıda gördüğünüz gibi kendi mailiniz “ben” şeklinde yazılı çıkar.

5-) Ardından maili açtığımızda aşağıda gördüğünüz gibi örnek olarak yazmış olduğumuz “deneme 1-2” yazısı çıkmış olacaktır.

6-) Bu şekilde kendi mail hesabınıza e-posta gönderebilirsiniz.

Bu şekilde kendi mail hesabınızdan kendinize e-posta yollayabilirsiniz. Bu sayede önemli bilgilerinizi e-mail hesabınıza kaydetmiş olursunuz. Sonrasında mail hesabınıza girerek bu bilgilere ulaşabilirsiniz.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir