Cam Sürüm Ne Demek? Cam Sürümü “Sinema Çekimi Film” mi Demektir?

Herkese iyi günler dileriz. Bu yazımızda sizlere cam sürüm ne demektir, ne anlama geliyor kısaca hakkında bilgi vereceğiz.

İnternetten film, dizi veya video benzeri şeyler izlerken bazen “cam sürüm” uyarısı alabiliyoruz. Bu durumda izleyiciler cam sürümün ne anlama geldiğini merak ediyor. Şimdi sizlere cam sürüm nedir, ne demektir, ne anlama geliyor kısaca anlatalım.

Cam Sürüm Ne Demektir?

Cam sürüm, sinema çekimi film anlamına gelmektedir. Eğer bir film sitesinde veya video sitesinde vb. sitelerde “cam sürüm” ibaresini görürseniz bu ifade “sinema çekimi” anlamına gelmektedir. Özellikle film sitelerinde cam sürüm versiyonları bulunabiliyor. Mesela yeni çıkan filmler ilk olarak sinema çekimi internette paylaşılıyor. Haliyle yeni çıkan bir film ilk aşamada sinema çekimi paylaşıldığı için “cam sürüm” olarak paylaşılır. Kısacası, cam sürümü sinema çekimi film anlamına gelmektedir.

Cam sürüm sinema çekimi olduğu için haliyle görüntü ve sesi kötüdür diyebiliriz. Bir filmi cam sürümden değil orijinal halinden izlemenizi tavsiye ederiz. Elbette orijinal hali çok sonradan izlenebilir hale gelebiliyor fakat bazı film ve sinema izleme platformlarında bu filmler görüntülenebiliyor. Mesela Netflix yapımı bir sinema filmi sinemalarda gösterime girdikten sonra Netflix uygulamasından da izlenebilir hale gelebiliyor. Bu yüzden bu tarz uygulamaları da takip ederek filmlerin orijinal versiyonlarını izleyebilirsiniz.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir