Metin2 HP Yenileme Şansı Ne İşe Yarıyor? HP Yenileme Efsunu Nelere Gelir?

Merhabalar değerli arkadaşlar. Bu yazımızda sizlere Metin2’de HP yenileme şansı efsunu ne işe yarar, hangi itemlere gelir onu anlatacağız.

Metin2’de itemlere gelen birbirinden güzel ve değerli efsunları bulunmaktadır. Bunlardan birisi de “hp yenileme şansı” efsunudur. Aslında çoğu kişi tarafından ne işe yaradığı fazla bilinmiyor. Bu yüzden sizlere kısaca anlatmak istedik.

HP Yenileme Şansı Efsunu Ne İşe Yarar?

Metin2’de “HP yenileme şansı” efsunu bir slot kesildiği zaman %10 ihtimalle çarın HP yenileme şansı yüzde kaçsa max HP’nin o yüzdeliğini yüzde 10 oranında arttırır. Evet biraz kafa karıştırıcı oldu ama şimdi bir örnekle daha iyi açıklayalım. Diyelimki çarınızın 20 bin HP’si var. HP yenileme şansınız da %10 olsun. Bu durumda çarınız bir slot kestiğinde %10 ihtimalle 2000 HP yeniler. Bu durum anında olur ve hiç pot harcamaz. Yani diyelim ki çarınızın 50 bin HP’si var. Sizin hp yenileme şansınız da %20 diyelim. Bu durumda çarınız bir canavar öldürdüğünde (50 binin yüzde 20’si 10 bin HP eder) %10 ihtimalle 10 bin HP yeniler. Yani çar %10 ihtimalle anında 10 bin HP yenilemesi yapar ki bu özellik gerçekten çok sağlam bir özelliktir. Özellikle toplu slot kesimi yaptığınızda hiç pot harcamadan canınızı (HP’nizi) anında arttırabilirsiniz.

HP Yenileme Şansı Efsunu Hangi İtemlere Geliyor?

Hp yenileme şansı efsunu simyalardan sadece Yeşim’e gelmektedir. Aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi bu efsunu efsanevi ve mitsi yeşimlerde görebilirsiniz. Normalde yeşim için çift hp ve hp absorbe efsunu en değerlisidir. Fakat bundan sonra gelen en değerli 6’da 6 efsunlardan birisi de çift hp ve hp yenileme şansı efsunudur.

Hp yenileme şansı efsunu yeşim simyasının dışında Abanoz bilezik vb. tarzında bir iki tane mücevher itemine de gelebiliyor. Fakat şu anlık için ismini unuttuk. Ama büyük ihtimalle “Abanoz Bilezik” iteminde bu efsun yer almaktadır. Daha doğrusu itemde kendiliğinden bu efsun olmaktadır. Aynı şekilde “Grena Bilezik” iteminde de kendiliğinden bu efsundan vardır.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir