Carpex Kurumsal Koku: Firmanızın Artık Bir İmzası Var!

Montreal Alışveriş Merkezi’nde ortama verilen özel bir koku ile satışların %14 arttığını biliyor musunuz? Peki, Amerika’da bir süpermarkette fırından yeni çıkmış ekmek kokusu tüm markete yayıldığında ekmek satışlarının üçe katlandığını?

Kokular kuşkusuz duyguları ve davranışları etkiliyor. Bir koku kişiyi sevdiği ve özlediği anılara götürüyor. Kokular insanların bağ kurmasını sağlıyor. İnsan üzerinde oldukça etkili olan bu duyu uzun bir süredir pazarlamanın da bir parçası olarak öne çıkıyor.

Carpex Kurumsal Koku, kurumlara özel hijyen çözümleri sunarken, onları, kurumsal kimliklerini bir adım öne çıkarıp, farklılık katacak kurumsal kokulandırma yöntemi ile tanıştırıyor. Koku hafızasının ve kokunun kişiler üzerindeki etkilerini bu kez, kurumların kimliklerini pekiştirmek için kullanıyor. Böylece kurum ve müşterileri arasında daha derin ve duygusal bir bağ yaratıyor. Firmaların müşterilerinin zihninde oluşturduğu imajı daha pozitif bir düzeye taşıyor.

Carpex Kurumsal Koku ile Firmanıza Dördüncü Bir Boyut Katın!

Carpex, markaya özel koku üretmeden önce firmanın kurumsal kimliğini ve ihtiyaçlarını uzun bir analizden geçiriyor. Bu analiz sonrasında firmaya en uygun koku türleri tespit ediliyor. Bunun ardından sıra yüksek teknolojiye sahip Carpex laboratuvarlarında marka için farklı koku seçenekleri üretilmesine geliyor. Birden çok seçenek ile markayı temsil edecek en uygun koku örnekleri hazırlanıyor. Marka bu seçenekler arasında tercih yaparak kurumsal kimliğine ve mekanlara dördüncü bir boyut katacak en özel kokuya sahip oluyor. Seçilen koku tüketicilerin zihninde firma ile özdeşleşiyor.

Büyük Mekanlarda Kalıcı, Sağlıklı ve Karakteristik Kokulandırma!

Carpex kokulandırma çözümleri alışılagelmiş kokulandırma çözümlerinin çok ötesinde bir teknoloji ile çalışıyor. Böylece orta ve büyük ölçekteki mekanlar kolaylıkla kokulandırılabiliyor. Şirketler, hava alanları, spor salonları, bankalar, restoranlar, otomobil galerileri, toplantı salonları ve daha birçok mekan Carpex teknolojisi ile uzun süreli, kalıcı bir şekilde kokulandırılıyor. Kurumsal kokulandırma aşamasında insan sağlığını gözeten zararsız maddeler ve “Mikro Difüzyon Teknolojisi” kullanılıyor. Bu yüksek teknoloji dünyanın en çok tercih ettiği kokulandırma yöntemi olmasının yanı sıra sıvı formdaki aromaları 1 mikrondan küçük partiküllere ayırıyor. Böylece kokulandırmanın etkinliğini ve süresini arttırıyor.

Carpex, kurumsal kokulandırma aşamasında, odunsu, çiçeksi, meyveli, ferah, baharatlı ve gurme kokular başta olmak üzere her biri tüketici üzerinde farklı bir psikolojik etki yaratan onlarca farklı seçenek sunuyor. Kurumsal kokulandırma çözümü ile markaya has koku tercih edenler bu koku ailelerinden biri ile marka mesajını daha net bir şekilde müşterilerine iletebiliyor.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir