Chanel Kol Çantası ve Tarihçesi

Chanel Kol Çantası ve Tarihçesi

Coco Chanel herkese modayı öğreten, ilk pantolonu giyen kadın 19 ağustos 1883’de doğmuş, annesi 20 yaşındayken ölmüştür. Öldükten sonra yetimhaneye yerleştirilen Coco Chanel ve 5 kardeşi birlikte yaşamaya başlar fakat Coco ya göre yaşam tarzı bu değildir, Coco 18 yaşına geldikten sonra yetimhanede kalmak için oldukça büyüktür, kardeşlerini de yanına alarak Katolik kızarın kaldığı Fransa’nın Abadine şehrinde bulunan evde kalmaya başlar. Orada ki rahibelerden 6 boyunca dikiş yapmayı öğrenir terzi olarak işe başlamayı artık kafasına koymuştur. Bir süre sonra Fransız subaylarının kıyafetlerinin dikildiği bir terzide işe başlar ve ilk aşkıyla karşılaşan Chanel 3 yıl boyunca Etienné ile ilişkisine devam eder fakat bu da Chanel için yaşama sebebi değildir ve şehri terk eder. Paris’e yerleşir Chanel ilk dükkanını şapka üzerine yapar sonrasında 21 tane dükkânı olmuştur. Ve artık kişiye özel elbiseler dikmek için koyulur. Ününü artık Paris’tekiler öğrenmektedir. Bu markanın tüm ürünlerini ModaCruz.com adresinden satın alabilirsiniz.

Chanel Kol Çantası Özellikleri

Chanel Kol Çantası, Coco Chanel‘in kıyafetler, ayakkabılar, çantalar, aksesuarlar üzerinde büyük etkisi vardır. Çanta tasarımları çok başarılı olan chanel’in hem kullanışlı hem göze hitap eden çantaları büyük rağbet görmektedir. Tasarım yönünden çok başarı olan chanel’in amblemini bütün çantaların üzerinde bulabilirsiniz. Özellikle çantalarının en güzel özelliği olan ister günlük ister özel bir davette kullanılabilecek nitelikte çanta tasarımları vardır. Yani ben bu çantayı sadece günlük kullanırım demezsiniz, gece, özel davetler vb. hepsinde rahatlıkla kombinleyip kullanabilirsiniz. Ürününüzün orijinalliğini mağazalardan doğrulayabilirsiniz.

Chanel Kol Çantası Modelleri

Birçok çanta modeli tasarlayan Chanel genel olarak el çantası, kol çantası, şeklinde en çok tasarımlarını yapar. Chanel’in en popüler olan çantası ‘flab bag’dir, birçok ünlüde görmüş olmasınızdır bu çanta modelini, oldukça başarılı bir tasarımı vardır. Bize 90 ve 80’lerin çanta modasını hatırlatıyor. ‘Flab bag’ birçok modeli var ister minisi ister orta boy isterseniz büyük boy şekilde ebatları vardır. Hangisinin size uygun olduğunu tercih ediyorsanız seçimin o olsun. Bir diğer popüler olan çantasında ‘large shopping bag’dır. Bu çanta isminde de anlaşıldığı üzere büyük bir çantadır. Chanel Kol Çantası, Bu çantayı günü birlik seyahatlerinizde çok rahat kullanabilirsiniz. Ayrıca çocuklu anneler için ideal bir çantadır. Onun dışında büyük bir çanta sevginiz varsa bu çanta tam size göre, coco’nun diğer tercih edilen modeli ise ‘evening bag’dir, bu çanta gece kıyafetlerinizle mükemmel uyumu yakalayacak bir çantadır. Ebat orak küçüktür o yüzden gece kıyafetleriyle kullanımız için uygudur.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir