Chrome Gizli Sekme Açma Klavye Kısayolu Nedir? (Ctrl+ÜstKrktr+N)

Herkese iyi günler dileriz. Bu yazımızda sizlere Google Chrome gizli sekme klavyeden nasıl açılır onu anlatacağız.

Chrome’da daha hızlı, cachesiz arama yapmak için gizli sekmeyi kullanabilirsiniz. Normalde gizli sekme nasıl açılır buradaki yazımızda önceden anlatmıştık. Fakat gizli sekmeyi açmanın kısayolu da mevcuttur. Daha hızlı aratma için klavye kısayolu ile gizli sekme açabilirsiniz. Şimdi sizlere klavyeden hangi tuşlarla Google Chrome’da gizli sekme açılır onu anlatalım.

Google Chrome Gizli Sekme Açmak İçin Klavye Kısayolu Nedir?

  • Gizli sekme kısayolu ==> Ctrl + Shift + N (Ctrl+ÜstKrktr+N)

Google Chrome’da klavye kısayolu Ctrl+Shift+N tuşudur. Normalde Chrome’da “Ctrl+ÜstKrktr+N” tuşu olarak göstermektedir.

Burada ÜstKrktr tuşunun karşılığı Shift tuşudur. Yani yukarı ok tuşu değildir. Genelde bu tuş yukarı ok tuşu olarak biliniyor. Fakat sol taraftaki Shift tuşudur. Haliyle Chrome açıkken gizli sekmeyi açmak için klavyeden “Ctrl + Shift + N” tuşlarına basmamız gerekmektedir. Yani öncelikle CTRL+SHİFT tuşuna basılı tutun. Sonrasında N harfine basın. Böylelikle doğrudan gizli sekmeyi açmış olursunuz.

Yukarıdaki resimde gördüğünüz gibi ilk olarak CTRL+SHİFT tuşuna aynı anda basınız. Sonrasında N tuşuna basarsanız gizli sekmeyi açmış olursunuz. Bu arada Shift’in hangisinin olduğu önemli değildir. Yani sağdaki Shift tuşu da olur soldaki Shift tuşu da olur. İstediğinizi kullanabilirsiniz.

Böylelikle Ctrl+Shift+N kombinasyonu ile Google Chrome açıkken klavye tuşları üzerinden gizli sekmeyi açabilirsiniz. Umarız yararlı olur. İyi çalışmalar dileriz.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir