Chrome Site Bildirimlerini Kapatma Nasıl Yapılır?

Herkese merhabalar bu yazımızda sizlere Google Chrome’da site bildirimleri nasıl kapatılır onu anlatacağız.

Bazı sitelere girdiğimizde karşımıza bildirimleri kabul ediyor musunuz tarzında bir uyarı mesajı gelir. Onaylarsanız siteye her içerik eklendiğinde sizlere bildirim gelmiş olur. Bu durum ilk başlarda sıkıcı olmasa da sonraları sürekli bildirim ve mesaj geldiği için can sıkıcı olabiliyor. İşte bu yüzden bildirimleri kapatmak isteyebilirsiniz. Peki Google Chrome tarayıcısında site bildirimleri nereden kapatılır şimdi maddeler halinde onu anlatalım.

Chrome Site Bildirimleri Nasıl Kapatılır?

1-) Chrome üzerinden site bildirimlerini kapatmak için öncelikle sağ üst taraftaki 3 nokta işaretine basıyoruz. Ardından “Ayarlar” butonuna basıyoruz.

2-) Ardından açılan sayfadan sol taraftan “Gelişmiş” kısmına giriyoruz. Oradan da “Gizlilik ve güvenlik” bölümünü açıyoruz.

3-) Sonrasında ise “Site Ayarları” bölümüne giriyoruz.

4-) Ardından açılan yerden “Bildirimler” kısmına giriyoruz.

5-) Sonrasında sayfanın en altına iniyoruz ve orada bildirimlere izin verdiğimiz web siteleri karşımıza çıkacaktır. Bunlardan hangisinin bildirimlerini iptal etmek istiyorsanız yanındaki 3 nokta işaretine basıyoruz. Akabinde “Engelle” butonuna basıyoruz. Ve böylelikle o sitenin bildirimlerini engellemiş oluyoruz.

6-) Son olarak engeli kaldırmak isterseniz yani bildirimleri tekrar açmak isterseniz bir yukarıdaki alandan 3 noktaya tıklayarak aynı şekilde izin ver diyerek engeli kaldırabilirsiniz.

Bu şekilde Chrome üzerinden site bildirimlerini kapatabilirsiniz. Umarız yararlı olur. İyi çalışmalar dileriz.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir