Cilt Bakımı İçin Evde Hazırlayabileceğiniz En İyi Gece Kremi Tarifleri

Cilt bakımından gündüz ve gece şartları ve ihtiyaçları birbirinden farklıdır. Dolayısıyla cildiniz için gündüz kullandığınız kremi geceleri kullanmanız uygun olmaz. Son dönemlerde insanlar her amaç için farklı bir krem kullanmaya başladı. Bütün gün ve gece boyunca yalnız bir çeşit krem ​​kullanarak cildinize gerekli ve yeterli bakımı yapamazsınız.

Gün içerisinde kullandığınız  krem ​ve gece kremi arasındaki farkı belirlemek çok önemlidir. Örneğin gündüzleri genellikle cildiniz güneş ışığına maruz kalır. Eğer gündüzleri gece kremi kullanırsanız büyük bir ihtimalle cildiniz kararacaktır. Gündüz kremleri genellikle güneşten koruyucu maddeler içermektedir.  Fakat gece kremi yapımı için vazelin, hindistan cevizi ve kakao yağı gibi maddeler kullanılır. Bu maddeler gece uyurken cildinizi beslemek için çok önemlidir.  Aşağıdaki tariflerimizden birisini deneyerek sizde evinizde gece kremi hazırlayabilirsiniz.

Evde Hazırlayabileceğiniz En İyi 2 Gece Kremi Tarifi

Ev Yapımı Kremi 1

Bu gece kremi hazırlamak için gerekli malzemeler :

  • Gül suyu
  • Badem yağı
  • Gliserin
  • Hindistan cevizi yağı

Çelikten yapılmış, paslanmaz bir tava içerisine eşit miktarlarda badem ve hindistan cevizi yağını ekleyin. Badem yağı tam eriyene kadar bu karışımı ısıtın.  Badem yağı eridikten sonra tavayı ocağın üzerinden alın ve içerisine diğer malzemeler ile aynı miktarda gül suyu ekleyin. Karışım soğuduktan sonra kullanıma hazırdır. Karşımı muhafaza etmek için ağzı iyice kapanan bir kaba seçin ve bu kremi geceleri cildinize uygulayın.

Ev Yapımı Kremi ​​2

Gerekli malzemeler:

  • Hindistan cevizi yağı
  • Sızma zeytinyağı
  • Kakao yağı

Çelikten yapılmış, paslanmaz bir tava içerisine yukarıdaki yağlardan eşit miktarda ekleyin ve yağlar tamamen eriyene kadar ısıtın. Bu aşamadan sonra karşımı soğumaya bırakın. Karışımı bir kavanoza veya bir kap içine dökün. Bu krem kırışıklıklar için birebirdir.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir