Cinlerden Korunmak İçin Okunacak Bir Dua

Herkese hayırlı günler dileriz.Bu yazımızda sizlere cinlerden korunmak için okunacak bir duayı ve bu duanın manasını paylaşacağız.Kaynak Lalegül dergisi dualar kısmıdır.Teşekkürler.

Şeyhu’l-muhaddisin Ebu’n-Nadr Haşim ibni Kasım el-Leysi (H.134-207) şöyle anlatmıştır: “Ben evimde cinler görüyordum, onlar tarafından bana: ‘Ya Eba’n-Nadr! Bizim civarımızdan ayrıl.’ deniliyordu, bu bana çok zor gelince Kufe’de bulunan İbni İdris, el-Muharibi ve Ebu Üsame (Rahimehümüllah) gibi zatlara bir mektup yazarak bana çare bulmalarını istedim.

İmam-ı Muharibi (Radıyallahu Anh) bana: ‘Şüphesiz Medine’de bir kuyu vardı ki ne zaman ona bir kova sarkıtsalar cinler onların ipini keserdi. Derken bir kafile o kuyunun ahalisine misafir geldiğinde kendisi onlara bu durumdan şikayetlenince onlar bir kova su istediler, sonra aşağıdaki kelamı söyleyerek (sığınma duasını ve peşine Saffat Suresi’nin ilk 10 ayetini okuyarak) suya üflediler ve o suyu kuyuya döktüler.İşte tam o sırada bir ateş çıkarak kuyunun başında söndü.’ diye cevap yazdı.

Ben bu rivayeti duyunca küçük bir bakır kaba su doldurup bu sığınma duasını onun üzerine okudum, sonra o suyu evin dört tarafına serpiştirdim. İşte tam o anda bana: ‘Ya Eba’n-Nadr! Bizi yaktın, biz senin civarından ayrılıyoruz.’ diye bağırdılar.” buyurmuştur.

Duanın okunuşu ve manası aşağıdadır.

Cinlerden Korunmak İçin Okunacak Bir Dua

Bu Duanın Anlamı

Kaynak = Lalegül Dergisi / Cübbeli Ahmet Hoca

NOT = Duayı ve manasını Cübbeli Ahmet Hoca’nın dergisinden alıntıladık. Eğer telif haklarından dolayı bir sorun olursa aşağıdan yorum atmanız yeterli akabinde yazıyı ve duayı kaldırabiliriz. Allah herkesin dualarını kabul eylesin. Herkese hayırlı ilimler dileriz.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir