CPanel Üzerinden Site Yedeği Nasıl Alınır?

Herkese iyi günler dileriz.Bu yazımızda sizlere cpanel üzerinden full site yedeği nasıl alınır onu anlatacağız.Umarız faydalı olur.İyi okumalar dileriz.

Dünyanın en çok kullanılan hosting paneli olma özelliği taşıyan cpanel hem bu alanda lider hem de oldukça güvenilirdir.O yüzden hosting firmaları tarafından da cpanel tavsiye edilir ve kullanılır.Bir önceki yazımızda sizlere plesk panelden site yedeği nasıl alınır adlı konumuzda plesk panel full site yedeği almayı öğretmiştik.Şimdi ise aynısını cpanel üzerinden yapacağız.Lafı uzatmadan maddeler halinde cpanel üzerinden site yedeği almayı gösterelim.

1-) Öncelikle hangi sitemizin yedeğini almak istiyorsak o sitenin cpaneline giriş yapıyoruz.Cpanele giriş için “siteadı.com:2082” adresini kullanabilirsiniz veya buradaki yazıdan diğer giriş yollarını kullanabilirsiniz.

2-) Cpanele girdikten sonra sitemizin full yedeğini almak için aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi en üstteki “Yedekleme Sihirbazı” butonunu tıklıyoruz.

3-) Ardından çıkan sayfadan sol taraftaki “Back Up” butonuna basıyoruz.Eğer sitenize başka bir yedek yüklemek istiyorsanız sağ taraftaki geri yükle butonuna basmanız gerekliydi.

4-) Sonrasında karşımıza çıkan sayfada sol taraftaki “Tam Yedekleme” butona basıyoruz.

5-) Sonrasında ise yedeği hangi mail adresimize yollamak istiyorsak o mail adresimizi yazıyoruz ve “Yedek Oluştur” butonuna basıyoruz.

6-) Sonrasında mail adresimize sitemizin full yedeğinin indirme linki gelmiş olacaktır.Ardından mailinize girip sitenizin full yedeğini indirebilirsiniz.

Evet arkadaşlar cpanel üzerinden site yedeği bu şekilde indirilmektedir.Sorularınız olursa yorum kısmından sorabilirsiniz.Herkese iyi çalışmalar dileriz.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir