Plesk Panelden Site Yedeği Nasıl Alınır?

Herkese merhabalar arkadaşlar bu yazımızda sizlere plesk panel üzerinden full site yedeği nasıl alınır onu anlatacağız.

Cpanel’den sonra en çok kullanılan hosting paneli plesk paneldir.Peki plesk panel üzerinden full site yedeğini nasıl alabiliriz şimdi maddeler halinde hep birlikte öğrenelim.

1-) Öncelikle hangi sitenin yedeğini alacaksak o sitenin plesk paneline giriş yapıyoruz.Plesk panele giriş için buradaki yazımı okuyabilirsiniz.Genellikle “sitenizinadı.com:8880” veya “sitenizinadı.com:8443” şeklinde tarayıcınıza yazarsanız plesk panele giriş yapabilirsiniz.

2-) Tarayıcınızdan yukarıda verdiğimiz linklere giriş yaptığınızda yukarıdaki gibi bir alan çıkacak burada id ve şifreyi yazarsanız plesk panele giriş sağlarsınız.

3-) Sonrasında açılan sayfada sağ üst tarafta “Yedekleme Yöneticisi” kısmı çıkacak ona basıyoruz.

4-) Sonrasında açılan sayfada yedekleme yöneticisi yazısının altında “Yedekle” butonu çıkacak.Aynı şekilde ona basıyoruz.

5-) Sonrasında karşımıza yedekleme sayfası çıkacak.Buradan istediğiniz alanları işaretleyebilirsiniz veya işareti kaldırabilirsiniz.Ama hiç bir şey yapmadan devam ederseniz sitenizin full yedeğini almış olursunuz.Son olarak bu sayfanın en altındaki “Tamam” butonuna basıyoruz.

6-) İşlem bu kadardır.Site otomatikman kendi sitemizin full yedeğini yükleyecektir ve bizlere bir indirme butonu sunacaktır.Sonrasında biraz beklediğimizde aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi bir alan açılacak ve oranın da en sağ tarafındaki indirme butonuna basarak sitemizin yedeğini indirebileceğiz.

7-) Yukarıdaki resimde gördüğünüz gibi sitemizin ful yedeği 38 mb boyutunda oldu.Bunu indirmek için sağ taraftaki yeşil indirme butonuna basıyoruz ve tarayıcımız otomatik olarak yedeği indiriyor.

Umarız faydalı olmuştur.Sonraki yazılarımızda görüşmek üzere iyi günler dileriz…

YORUMLAR

  1. […] firmaları tarafından da cpanel tavsiye edilir ve kullanılır.Bir önceki yazımızda sizlere plesk panelden site yedeği nasıl alınır adlı konumuzda plesk panel full site yedeği almayı öğretmiştik.Şimdi ise aynısını cpanel […]

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir