CS 1.6 Mouse Sensitivity Nereden Ayarlanır? Mouse Hassasiyeti Değiştirme

Herkese iyi günler dileriz. Bu yazımızda sizlere Counter Strike 1.6 oyununda mouse hassasiyeti yani mouse sensitivity nereden ve nasıl değiştirilir onu göstereceğiz.

Mouse sensitivity oyundaki en önemli etkenlerden birisidir. Bu ayarı kendinize göre ayarlamanız gerekmektedir. Normalde CS 1.6 oyununun kendi yani default sensitivity ayarı 3.0 ‘dır. Fakat siz dediğim gibi kendinize en yakın sevsivity değerini bulmalı ve onu yapmalısınız. Oyunu daha rahat ve daha iyi oynamak istiyorsanız sevsivity ayarlarını iyi yapmanızı tavsiye ediyoruz.

Oyundaki sensivity ayarı normalde 3.0 ‘dır. Fakat bunu istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz. Şimdi CS 1.6 ‘da oyun içi fare hassasiyetini, mouse sensitivity ayarını nasıl değiştiririz onu resimli olarak anlatalım.

Counter Strike 1.6 Mouse Sensitivity Nasıl Değiştirilir?

1-) Oyuna girmeden mouse sensitivity değerini değiştirmek istiyorsanız öncelikle soldaki menüden “Ayarlar” kısmına tıklayın. Ardından açılan pencerede aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi yukarıdaki butonlardan “Mouse” kısmına girin oradan da alttaki “Mouse sensitivity” seçeneğinden istediğiniz hassasiyet ayarını yapabilirsiniz. Oyundaki normal sensitivity değerli 3.0 ‘dır. Dilerseniz bunu kendinize göre değiştirebilirsiniz. Değişim yaptıktan sonra “Apply” ve “OK” butonlarına basmanız gerekiyor.

2-) Buna ek olarak dilerseniz oyun içerisinden de sensivity sayısını değiştirebilirsiniz. Bunun için oyundayken klavyeden é tuşuna yanı ESC’nin hemen altındaki tuşa basın. Bu tuş işe konsolu açabilirsiniz. Konsolu açtıktan sonra aşağıda gördüğünüz gibi “sensitivity 2.5” yazarsanız sensivity ayarını 2.5 yapmış olursunuz. Veya sensivity’in kaç olmasını istiyorsanız sensitivity kodundan sonra o sayıyı yazın. Bu sayı ne kadar yüksek olursa mouse hassasiyeti o kadar hareketli yani yüksek olmuş olur. Yani mouse sağ çevirdiğinizde çok oynama yapabilir. Yine de tabii ki kendi kullanacağınız değeri belirleyin.

3-) Kodu yazdıktan sonra enter tuşuna basarak sensitivity değerini aktif yapabilirsiniz. Bu şekilde hem konsoldan kod ile hem de ayarlar kısmından 2 farklı mouse-fare sensitivity (hassasiyeti) sayısını değiştirebilirsiniz.

Bu şekilde oyundaki sensitivity ayarlarını değiştirebilirsiniz. İyi oyunlar dileriz…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir