CS:GO Kan Silme Kodu Nedir? Shift ile Kan Silme Kodu! Kan Silme Ne İşe Yarar?

Herkese merhabalar değerli arkadaşlar. Bu yazımızda sizlere CS GO’da kan silme kodu ne işe yarar, kan silme kodu nasıl yazılır, kan silme kodu nedir onu anlatacağız.

CS:GO dünyanın en çok oynanan online oyunları arasında yer almaktadır. Her yıl düzenli olarak dünya şampiyonası ve birçok turnuvası yapılmaktadır. Oyunda profesyonelliğe doğru yükselmek için oyuncular CS GO’yu en iyi şekilde, donmadan, kasmadan oynamak isterler ve kendilerini geliştirmek isterler. İşte bunun için de yani oyunu en iyi şekilde oynamak için de oyuncuların dikkat ettiği ilk şey FPS değeridir. CS:GO’yu kaliteli bir şekilde oynamak için FPS değerlerinin yüksek olması gerekir diyebiliriz. Yüksek FPS almanız için de oyun içinde bazı ayarlar ve kodları etkinleştirebilirsiniz. İşte bu kodlardan birisi de kan silme kodudur. Oyunda kan silme kodunu aktif ederek oyun içerisindeki kanların ekranda gözükmesini iptal edebilirsiniz. Haliyle bu sayede FPS’niz yükselmiş olur. Şimdi ilk olarak kan silme ne işe yarıyor onu anlatalım ardından kan silme kodu nedir, nasıl yazılır onu anlatalım.

CS GO Kan Silme Kodu Ne İşe Yarıyor?

CS-GO’da kan silme kodu ile oyun içerisinde yer alan kanları, duvardaki kan boyalarını, bomba izlerini vb. gibi FPS’yi düşürebilecek tüm durumları temizleyebiliyorsunuz. Çünkü bunlar FPS’yi düşürebiliyor. Yani oyunda vurduğunuz bir adamın kanı, duvardaki ve yerdeki kan izleri vs. gözüktüğü için haliyle bu FPS’yi az da olsa düşürüyor. İşte bu durum da oyunda kasmalara ve donmalara sebep olabilir. Oyunda en iyi performansı almanız için FPS’yi yükseltmenizi haliyle kan silme kodunu çalıştırmanızı tavsiye ederiz. Bu kod ile ayrıca bomba izlerini, mermi deliklerini vb. şeyleri de silebilir yani yok edebilirsiniz. Şimdi kan silme kodu nedir, nasıl yazılır ona geçelim.

CS GO Kan Silme Kodu Nedir?

CS GO’da kan silme kodu şu şekildedir:

Bazı kaynaklara göre kan silme kodu şöyle:

Kodların ikisini de deneyebilirsiniz. “Shift” yerine hangi tuşa basıldığında aktif olmasını isterseniz o tuşun ismini yazabilir ve atama yapabilirsiniz.

CS GO Kan Silme Kodu Nasıl Yazılır? (Konsola Kan Silme Kodu Yazılışı)

CS GO’da kan silme kodunu yazmak için ilk olarak konsolu etkinleştirin. Yani ilk olarak oyundaki Ayarlar kısmını açın. Ardından oyun sekmesinin en altındaki konsolu etkinleştirin. Böylelikle konsolu açmış oluruz. Sonrasında konsolu açmak için bir tuş ataması yapmamız gerekiyor. Ayarlar bölümünden Arayüz Ayarları (UI Keys) bölümüne girin. Buradan en alttan konsol tuşu için bir tuş ataması yapmamız gerekiyor. İstediğiniz tuşu atayabilirsiniz. Ardından atadığımız tuşa basıp konsolu açıyoruz ve üstte verdiğiniz [bind “shift” “+speed; r_cleardecals”;] bu kodu konsola giriyoruz. Akabinde enter tuşuna basıyoruz. Böylelikle kan silme kodunu çalıştırmış olduk. Artık oyunda kan izleri, mermi izleri, duvarlardaki ve yerdeki kan izleri, lekeleri gözükmeyecek. Böylelikle FPS’niz artmış olacaktır. Ek olarak şöyle bir bilgi verelim kodlarda geçen “clear decals” (çıkartmaları temizle) anlamına gelmektedir.

NOT = Bu arada konsola kan silme kodu için hangi tuşa basacaksanız onu yazın. Yani [bind “shift” “+speed; r_cleardecals”;] bu koddaki shift tuşu yerine oyunda hangi tuşa basıp kan silmeyi çalıştıracaksanız o kodu atamanız gerekiyor. Fakat genelde sessiz yürüme ile aynı anda kullanıldığı için oyuncular shift tuşunda bunu tercih ediyorlar. Tabii siz istediğiniz tuşu atayabilirsiniz. Bunu değiştirmek isterseniz yapmanız gereken şey shift yerine başka bir tuşun adını yazmaktır.

Bu şekilde CS:GO’da kan silme kodunu yazabilir ve aktif edebilirsiniz. Umarız yararlı olur. İyi oyunlar dileriz…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir