CS:GO Oyununun Açılımı Nedir?

Herkese iyi günler dileriz. Bu yazımızda sizlere CS:GO oyununun açılımı nedir onu paylaşacağız.

Dünyanın en çok oynanan oyunlarından birisi olan Counter Strike oyununun son ve güncel versiyonu CS:GO oyunudur. Buradaki CS’nin açılımını herkes biliyor fakat GO’nun açılımı nedir bazıları karıştırabiliyor. İşte bu yüzden bu yazımızda size cs go oyununun tam açılımı nedir onu paylaşacağız. Lafı uzatmadan anlatıma geçelim.

CS:GO Kısaltmasının Açılımı Nedir?

CS:GO oyununun açılımı “Counter-Strike: Global Offensive” demektir. Zaten burada CS’yi hepiniz biliyorsunuz counter strike olduğunu. Fakat GO eki yeni eklenmişti. Açılımı ise global offensive demektir. Global offensive’nin Türkçe karşılığı ise “Küresel saldırı” anlamına gelmektedir.

Oyunu dediğimiz gibi hala güncelde milyonlarca oynayan kişi bulunuyor. Örneğin geçtiğimiz günlerde yine dünya kupası vardı oyunun aynı anda 500 bin küsur kişi izliyordu twich üzerinden. Yani yıllar geçse de CS’nin yeni versiyonu çıkmadıkta CS:GO oyunu hala oynanır. Aynı C.s 1.6 gibi düşünün. Zamanında o da yıllardır oynanıyordu hiç oyuncu sayısı azalmıyordu. Ama sonradan yeni versiyon çıkınca herkes buna dönmeye başladı.

Bu yazımızda CS:GO oyununun uzun açılmış hali nedir onu paylaştık. Umarız faydalı olur. Herkese iyi oyunlar dileriz…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir