Demon Slayer İzleme Sırası Nasıldır? Hangi Bölümde Hangi Hashira Var?

Herkese selamlar değerli arkadaşlar. Bu yazımızda sizlere Demon Slayer animesinin izleme sırasını anlatacağız.

En iyi animelerden birisi olarak kabul edilen Demon Slayer, 2020 yılında yılın animesi ödülünü almıştı. Animeyi benim gibi yeni keşfedenler olabiliyor. Haliyle izleme sırası merak ediliyor. Çünkü animenin ilk sezonu bittikten sonra direkt 2. sezona geçilince arada bir kopukluk yaşanıyor. İşte 1. sezon ve 2. sezon arasında Demon Slayer’in anime filmi var onun izlenmesi gerekiyor. Şimdi sizlere detaylı şekilde Demon Slayer izlenme sırasını anlatalım.

Demon Slayer İzleme Sırası Nasıldır?

Demon Slayer’ın 1. sezonu izlendikten sonra hemen 2. sezona geçilmemesi gerekiyor. Çünkü arada bir kopukluk oluyor. Bu yüzden 1. ve 2. sezon arasında yaklaşık 2 saatlik anime filmi mevcut onu izlemelisiniz. Şimdi animenin izleme sırasını isimleriyle birlikte yazalım:

Demon Slayer İzleme Sırası:

1. Sırada İzlenecek : Demon Slayer 1. sezon (Toplam 26 bölüm)

2. Sırada İzlenecek : Demon Slayer Mugen Train filmi (Yaklaşık 2 saat) [Veya Mugen Train anime bölümleri (27. ve 33. bölümler arası)]

3. Sırada İzlenecek : Demon Slayer 2. sezon (Toplam 11 bölüm)

Demon Slayer animesinin izleme sırası böyledir arkadaşlar. Yukarıda yazdığı gibi ilk olarak 1. sezonu izleyin, yani toplam 26 bölüm sürüyor. Ardından 2. sezona geçmeden önce “Mugen Train” anime filmi var yaklaşık 2 saatlik onu izlemeniz lazım. Anime filmini izledikten sonra 2. sezona geçebilirsiniz. Şuanda henüz 3. sezon çıkmadı. 3. sezonun 2023 yılında çıkacağı tahmin ediliyor. Ek olarak 2. sezona geçmeden önce Mugen Train filmi yerine anime bölümleri de mevcuttur onları da izleyebilirsiniz. Fakat kafa karışıklığı olmaması adına 2 saat süren filmini izlemenizi tavsiye ederiz, tek seride bitirmiş olursunuz.

Demon Slayer Hangi Sezonda Hangi Hashira Olacak?

Demon Slayer Mugen Train bölümünde başrol olarak Tanjiro, Zenitsu, Inosuke ve Nezuko ana karakterlerin dışında Hashira’lardan “Rengoku San” var. Demon Slayer 2. sezonda ise (yani “Entertainment District Arc” olarak geçiyor) ana karakterlerin dışında Hashira olan “Tengen Uzui” vardır. 3. sezon henüz çıkmadığı için hangi hashira olacak bilmiyoruz. Fakat fragmandan izlediğimiz kadarıyla 3. sezonda “Mitsuri Kanroji” ve “Muichiro Tokito” hashiraları olabilir.

İzleme sıralaması ve hashiraların bulunduğu sezonlar bu şekildedir arkadaşlar. Umarız işinize yarar. Şimdiden keyifli izlemeler dileriz…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir