Boruto Bitti mi? Boruto Shippuuden (Part 2) Yeni Bölümleri Ne Zaman Çıkacak?

Herkese iyi günler dileriz. Bu yazımızda sizlere Boruto animesi bitti mi, yeni sezon gelecek mi detayları anlatacağım.

Başlıklar

Boruto Animesi Bitti mi?

Arkadaşlar Boruto animesinin bugün (26 Mart 2023 Pazar günü) 293. bölümü yayınlandı. Bu bölüm gerçekten sağlamdı fakat son sahnesini izleyince büyük bir üzüntü içine girdik. Çünkü bu bölümün son sahnesinde Boruto ve Kawaki time skip geçirmiş ve hokage heykelinin üstünde savaşa başlamıştı. Yani buradan da anlıyoruz ki Boruto animesinin ilk partı yani ilk sezonu bitmiş bulunuyor. Aslında Boruto tamamen bitmedi yani 1. sezonu bitti fakat 2. sezonuyla devam edecektir. Büyük olasılıkla aynı Naruto ve Naruto Shippuuden’deki gibi Boruto’da da yeni sezon gelecek ve animenin adı Boruto Shippuuden olacak. Yani bu bir teori ama büyük ihtimalle böyle olacak çünkü karakterler son sahnede büyümüş haliyle time skip gelmiştir. Aşağıda Boruto’nun 293. bölümünün son sahnesinden bir görüntü görüyorsunuz. Boruto’yu izleyenler hatırlayacaktır, işte bu sahne 1. bölümün ilk sahnesiydi. Yani büyük bir olasılıkla bu bölüm Boruto’nun ilk sezonunun final bölümüydü. Boruto önümüzdeki aylarda büyük bir olasılıkla “Boruto Shippuuden” olarak yayınlanacaktır. Aynı Naruto’daki gibi düşünün.

Boruto son sahneden bir görüntü (Boruto vs Kawaki)
Boruto son sahneden bir görüntü (Boruto vs Kawaki)

Fakat şimdi diyeceksiniz ki Manga güncelde devam ediyor ve olaylar güncel şekilde ilerliyor, bu nasıl olacak? Arkadaşlar manga evet güncelde ilerliyor ve şuanda 79. bölümde olması lazım. Ben manga hiç okumadım fakat sağdan soldan aldığım spoilerlara göre mangadaki yeni bölümler Boruto Shippuuden’de verilebilir. Aslında şöyle Boruto Shippuuden büyük ihtimalle 3 yıl sonraya gidecek yani karakterler büyümüş olacak fakat Boruto Shippuuden’de flashback yapıp manganın şuandaki bölümlerini izleyicilere gösterebilir. Bu konu hakkında net bilgi bulunmuyor. Ayrıca dilerseniz Boruto’yu mangadan takip edebilirsiniz. Mangada şuan 79. bölümde olması lazım. Ama tekrar söyleyelim mangada time skip henüz gelmedi. Yani karakterler orada büyümedi. Büyük ihtimalle mangada biraz ilerleyip Boruto Shippuuden’e geçilip animeyle birleştirecekler yani aynı anda ilerletecekler, fakat bunu da tam olarak bilmiyoruz, bekleyip hep birlikte göreceğiz.

Boruto 2. Sezon (Boruto Shippuuden) Ne Zaman Çıkar?

Şimdi gelelim Boruto’nun 2. sezonu ne zaman çıkacak sorusunun cevabına. Arkadaşlar bu konu hakkında net bir tarih yok. Çünkü time skip geleceği için haliyle yeni sezon için uzun bir süre bekleyebiliriz. Bazı tahminlere göre Boruto’nun yeni fil olmayan bölümleri 3 ay sonra çıkacak, yani yeni sezon 3 ay sonra çıkabilir. Ama bu arada fil bölümler ekrana gelebilir. Ayrıca animefillerlist sitesinde normalde 2-3 hafta sonraki bölümlerin isimleri de yazardı. Fakat Boruto’nun 293. bölümünden sonra maalesef bir isim yazmıyor. Buradan da anlayabiliriz ki Boruto’nun yeni bölümleri çok uzun zaman sonra çıkabilir. Fakat haftaya yeni bölüm de çıkabilir ama tahminler fil bölümleri olacağı yönündedir.

Boruto Manga’sı Devam Ediyor mu?

Boruto’nun mangası güncelde devam etmektedir. Şuanda güncelde 79. bölüm çıkmıştır. Manga ayda 1 çıkmaktadır. Mart 2023 ayında çıkan yeni bölüm 79. bölümdür. Dilerseniz mangadan da Boruto’yu takip edebilirsiniz. Ama animenin zevki bir başkadır. Spoiler almak istemiyorsanız animenin yeni bölümlerini beklemenizi tavsiye ederiz.

Arkadaşlar bu arada tekrar belirtelim. Animenin son bölümünde ve son sahnesinde timeskip (zaman atlama) geldi fakat mangada halen timeskip yok. Normalde Naruto Shippuuden’de 3 yıl timeskip olmuştu. Yani Naruto animesinde karakterler 3 yıl büyümüştü. Aynı şekilde Boruto animesinde de 3 yıl büyüyecekleri tahmin ediliyor. Yani büyük olasılıkla Boruto Shippuuden’de 3 yıl timeskip olacak. Fakat mangada da halen timeskip olmadı. İşte bu durumda animenin yeni bölümlerinin çok uzun zaman sonra çıkacağı tahmin ediliyor. Yine de bekleyip göreceğiz. Yeni bölümler yakında da çıkabilir çok uzun zaman sonra da çıkabilir. Senaristimize hiç belli olmaz, çünkü onun adı Kishimoto…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir