DGKO Ne Demek, Açılımı Nedir? Dgko Kısaltmasının Açılımı Ne?

Merhabalar değerli arkadaşlar. Bu yazımızda sizlere dgko kısaltmasının açılımı nedir, ne anlama gelmektedir onu anlatacağız.

Whatsapp, Facebook, Twitter, İnstagram vb. gibi platformlarda veya sosyal medyada bazı kullanıcılar uzun kavramları tam haliyle yazmak yerine kısaltmasını yazarlar. İşte bunlardan birisi de “dgko” kısaltmasıdır. Genelde bu kısaltmanın açılımı bilinse de sosyal medyayı yeni kullanmaya başlayan kişiler bu kısaltmanın açılımını bilemeyebiliyor. Şimdi sizlere dgko kısaltmasının açılımı nedir, ne demektir kısaca onu anlatacağız.

DGKO Kısaltmasının Açılımı Nedir, Ne Demektir?

Dgko kısaltmasının açılımı “Doğum günün kutlu olsun” demektir. Kullanıcılar doğum günün kutlu olsun yazmak yerine kısaca “dgko” kısaltmasını yazarlar. İkisi de aynı anlama gelmektedir. Yani “Doğum günün kutlu olsun” ifadesinin baş harfleri dgko ‘yu oluşturmaktadır. Doğum günü olan kişilerin doğum günlerini kısaca kutlamak isterseniz “dgko kardeşim” , “dgko reis <3” vb. tarzında mesajlar atabilirsiniz. Fakat bu ifade doğum günü olan kişiler tarafından hoş karşılanmayabilir. Çünkü uzun şekilde doğum gününü kutlamak o kişiye ayrı bir değer verdiğinizi ifade edebilir. Yani bir kişinin kısaltmalı doğum gününü kutlarsanız o kişi kendisine fazla değer verilmiyor şeklinde düşünebilir. Tabii bu durum kişiden kişiye değişiyor, tercih sizindir.

Kısacası dgko ifadesinin açılımı ve uzun hali “DOĞUM GÜNÜN KUTLU OLSUN” demektir. Bu tarz kısaltmalı ifadelerin açılımlarını zamanla sitemize ekleyeceğiz. Takipte kalabilirsiniz. Şimdiden herkesin doğum günü kutlu olsun. Teşekkürler iyi günler dileriz…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir