Dinlenilmesi Gereken En Önemli 5 Hocaefendi

Merhabalar bu yazımda biraz farklı bir konuyu ele alacağım.Günümüzde bazı vatandaşlarımız her türlü hocayı dinliyorum ve hepsinden ilimler alıyorum demektedir.Halbuki dinledikleri kişilerin aralarında vehabi,şia vb. kafada olan hocalar olabilir.Hoca denilmesi ne kadar doğrudur orası da tartışılır.Bu sahte hocalar vatandaşlarımıza yanlış fetvalar yanlış bilgiler verebilirler.Hal böyledir ki bu hocaları dinlemek caiz olmaz.Bu yüzden sizlere araştırdığım dinlenmesi gereken günümüzde de güncel sohbetler vermeye devam eden bazı en önemli hocaefendileri tanıtacağım.

==>Cübbeli Ahmed Hoca(Ahmed Mahmud Ünlü);

Ahmed Mahmud Ünlü namı diğer Cübbeli Ahmed Hoca 1965 yılında doğmuştur.Günümüzde halen her hafta perşembe günleri Lalegül TV den canlı yayın sohbeti yapmaktadır.Esprili anlatışları ve güzel konuşmasıyla Cübbeli Hoca’yı dinlemenizi tavsiye ederim.

cübbeli hoca

==>Timurtaş Uçar Hoca(Timur Taş Hoca);

Elazığlı Timurtaş hocamız 2000 yılında vefat etmiştir.Esprili anlatımlarıyla bilinen hocamızın sohbetlerine video kanallarında ulaşabilirsiniz.

timur taş hoca

==>Fatih Kalender;

Lalegül Tv de ekranlara çıkan Fatih Kalender hoca fıkıh konusunda uzman diyebileceğimiz nadir hocalardandır.Halen de Lalegül Tv de İlmihal programı yapmaktadır.Fıkıh hakkında sorularınız varsa Fatih hocaya sorabilirsiniz.

fatih kalender

==>Tahir Büyükkörükçü;

2011 yılında 86 yaşında vefat eden Konyalı alim Tahir Byüyükkörükçü hocaefendimizin sohbetlerine internetten video sitelerinden ulaşabilirsiniz.

tahir hoca

==>Mahmud Ustaosmanoğlu(Mahmud Efendi Hazretleri);

Nakşibendi tarikatinin lideri olan efendi hazretleri günümüzde sohbet vermiyor olsa da eskiden yaptığı sohbetler internette bulunmaktadır.Youtube vb. video kanallarında sohbetleri bulunan Efendi Hazretlerinin eski sohbetlerini dinlemenizi tavsiye ederim.

efendi hazretleri

Allah hocalarımızdan ve alimlerimizden razı olsun diyelim ve yazıyı bitirelim.

YORUMLAR

  1. güzel paylaşım keşke videolarından en önemli konularıda birer örnekle yayınlasaydınız 🙂 emeğinize sağlık

    1. Aslında haklısınız hocam paylaşacaktım fakat youtube telif hakkı vs. sıkıntı verebilir o yüzden başkasının videolarını paylaşmak istemedim.Teşekkürler hocam 🙂

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir