Discord Mesaj Sabitleme Nasıl Yapılır? DC Sabitlenmiş Mesajlar Nerede Yazar?

İyi günler dileriz. Bu yazımızda sizlere Discord’da mesaj sabitleme nasıl yapılır ve sabitlenmiş mesajlar nerede yazar onu anlatacağız.

Discord’da gruplarda ve özelde konuşurken önemli mesajları sabitlemek isteyebilirsiniz. Böylelikle ilerleyen zamanlarda önemli gördüğünüz mesajları daha sonradan sabitlenmiş mesajlar paneli altından hepsini görebilir ve okuyabilirsiniz. Şimdi sizler için Discord’da mesaj sabitleme nasıl yapılır ve sabitlenen mesajlar nerede yazar onu gösterelim.

Discord Mesaj Sabitleme Nasıl Yapılır?

1-) Discord’da mesaj sabitlemek için öncelikle sabitleyeceğiniz mesajın sağ tarafındaki üç nokta işaretine basıyoruz. 3 nokta işareti veya diğer adıyla “Daha fazla” butonuna tıklıyoruz.

2-) Akabinde burada “Mesajı Sabitle” butonu çıkacak. Ona tıklayarak o mesajı sabitleyebiliyoruz.

3-) Mesajı sabitle tuşuna bastıktan sonra aşağıdaki “Oh evet. Sabitle” butonuna basıyoruz.

4-) Böylelikle o mesajı sabitlemiş oluyoruz. Dilerseniz sabitlediğiniz mesajları tek bir yerden okuyabilirsiniz. Şimdi onu gösterelim.

Discord Sabitlenmiş Mesajlar Nerede Yazar?

1-) Sabitlenmiş mesajları görmek için konuşma chat bölümünden sağ üstteki aşağıda gördüğünüz gibi “Sabitlenmiş Mesajlar” butonuna basıyoruz.

2-) Ardından sabitlenmiş mesajların hepsi burada gözükecektir.

3-) Dilerseniz buradan sabitlediğiniz mesajı silebiliyorsunuz. Ek olarak sabitlediğiniz mesajlar hangi grupta ise orada görünür. Yani X kişisinde sabitlediğiniz mesajı Y kişisinde göremeyebilirsiniz.

Bu şekilde DC’de mesaj sabitleyebilir ve sabitlediğiniz mesajları sonradan okuyabilirsiniz.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir