Discord Sesim Gitmiyor ve Karşı Tarafın Sesi Gelmiyor Hatası Çözümü

Herkese merhabalar. Bu yazımızda sizlere Discord uygulamasında karşı tarafa ses gitmeme ve karşı tarafın sesi sizlere ulaşmama sorununun çözümünü paylaşacağız.

Discord artık gamerların yani bilgisayar oyuncularının yeni chatleşme programı diyebiliriz. Önceleleri skype, team speak vb. programlar vardı fakat discordun gelişiyle bunlar fazla kullanılmama başlandı. Haliyle discordun yeni oluşu bazı bilinmeyen özelliklere ve problemlere yol açıyor. Bunlardan birisi de ses sorunudur arkadaşlar. Peki discord’da karşı tarafa ses gitmemesi ve sesin gelmemesi sorunun çözümü nedir şimdi maddeler halinde paylaşalım.

1-) Öncelikle arkadaşlar çözümünü kısaca anlatalım. Discord ilk kurulduğunda ses ayarları yani mikrofon ve kulaklık ayarları Default ayarındadır. İşte bu yüzden de sesiniz arkadaşınıza gitmez ve onun sesini de siz duyamazsınız. Şimdi bunun çözümü için şu şekilde yapıyoruz. Öncelikle discord uygulamasını açıyoruz.

2-) Ardından sol aşağıdan “Kullanıcı Ayarları” bölümüne giriyoruz.

3-) Sonrasında ise soldaki menülerden “Ses ve Görüntü” kısmına giriyoruz.

4-) Ardından buradan discordu ilk kurduğumuzda giriş aygıtı ve çıkış aygıtı bölümleri “Default” ayarlarında olur. Burayı aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi default’un üstüne tıklayıp Mikrofon kısmını seçiyoruz çıkış aygıtında da Hoparlör kısmını seçiyoruz. Artık hangi marka kullanıyorsanız o orada çıkacak ona basıyorsunuz.

5-) Bu şekilde mikrofon ve kulaklık ayarlarını sorunsuz halletmiş olursunuz. Artık sesiniz karşı tarafa iletilir ve onların sesini de rahatlıkla duyabilirsiniz.

Bu şekilde discord’daki ses problemini çözebilirsiniz. Artık bundan sonra mikrofondan veya bilgisayarın mikrofonundan sesiniz karşı tarafa gider ve karşı taraftaki sesi hoparlörden algılayabilirsiniz. Umarız faydalı olur. Herkese iyi oyunlar iyi eğlenceler dileriz…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir