Discord Tüm Bağlı Cihazlardan Nasıl Çıkış Yapılır? (DC Her Yerden Oturum Kapatma)

Herkese iyi günler dileriz. Bu yazımızda sizlere Discord’da tüm bağlı cihazlardan yani açık olan tüm oturumlardan nasıl çıkış yapılır onu anlatacağız.

Discord’da farklı cihazlardan giriş yaptıysanız ve orada oturumu açık unuttuysanız endişe etmenize gerek yok. Çünkü 2 farklı yöntemle Discord’da hesabınızın açık olan tüm oturumlarını kapatabilirsiniz. Mesela diyelim ki internet kafeye gittiniz ve Discord hesabınızı orada açık unuttunuz. Bu durumda oturumu kapatmak için tekrar internet kafeye gitmenize gerek yoktur. Çünkü 2 farklı yöntemle açık olan tüm oturumları, bağlı olduğunuz cihazları kapatabiliyorsunuz. Şimdi sizlere 2 farklı yöntemle DC’de açık olan oturumlar tek bir tuşla nasıl kapatılır onu anlatalım.

Discord Açık Olan Tüm Oturumları Kapatma Nasıl Yapılır?

Discord’da hesabınız hangi bilgisayarlarda veya telefonlarda açık kaldırsa anında 2 farklı yöntemle tümünün oturumunu kapatabilirsiniz. Şimdi sizlere 2 farklı yöntemle bunu nasıl yapabiliriz onu gösterelim.

1. Yöntem:

Arkadaşlar eğer Discord’da farklı yerlerde oturumunuz açık görünüyorsa bunu kapatmanın ilk yöntemi şifrenizi değiştirmektir. Eğer Discord şifrenizi değiştirirseniz tüm açık olan oturumlar otomatikman kapanmış olacaktır. Yani şifre değişikliği ile açık olan tüm oturumların kapanmasını sağlayabilirsiniz. Hem de bir nevi güvenlik önceli almış olursunuz. Fakat şifre değişmek istemiyorum derseniz 2. yöntem daha kolay. Şimdi ikinci yöntemi anlatalım.

2. Yöntem:

Discord’da bağlı hesapların tüm her yerdeki oturumlarını kapatmak için diğer bir yöntemimiz için ise ilk olarak Discord uygulamasını açıyoruz. Ardından sol alttaki “Kullanıcı Ayarları” dişli butonuna basıyoruz.

Ardından açılan bölümde sol taraftan “Cihazlar” kısmını açıyoruz.

Sonrasında burada aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi “Bilinen Tüm Cihazlarda Oturumu Kapat” butonu çıkacak. Buraya tıklarsanız hesabınız diğer hangi cihazlarda açık kaldıysa hepsinin otomatik olarak oturumunu kapatmış olur. Ek olarak eğer tüm cihazlarda oturum kapatırsanız tekrar girmek istediğinizde yeniden id ve şifre yazıp girmeniz gerekecek.

Bu şekilde 2 farklı yöntemle Discord’da açık olan tüm oturumlarınızı kapatabilirsiniz. Teşekkürler…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir