Doğada Bulunan En Garip 6 Hayvan ve Resimleri

Doğada birbirinden ilginç ve garip hayvan türleri bulunmaktadır. Fakat sizlere bu yazımızda en garip bulduğumuz 6 hayvanı tanıtacağız. İyi okumalar dileriz. Eğer sizlerin de bildiği garip hayvan türleri varsa yorum kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

1-) Yeşil Çıngıraklı Yılan

Çıngıraklı yılanların farklı bir türü olan bu yeşil çıngıraklı yılan Güneydoğu Asya bölgesinde yaşamaktadır. Bilim adamları bu hayvanı ilk kez 2002 senesinde keşfetmişlerdir. Yeşil çıngıraklı yılanın resmine aşağıdan ulaşabilirsiniz.

2-) Yılan Balığı

Bir başka garip hayvanımız ise yılan balığıdır. Channidae yılan başı balığı olarak da bilinmektedir. Bilim adamları tarafından 2002 yılında keşfedilmiştir. Balıkların arasında ölüm balığı diye adlandırılan bu balık cinsinde bir gölde yaşayan tüm canlı varlıkları yok edebilme özelliği bulunmaktadır. Ortalama 6 kilogram ağırlığında ve 1 metre(100 cm) uzunluğundadır.Resmini ise aşağıdan görebilirsiniz.

3-) Aye-aye

Aye-aye dünyada türü en az bulunan ve en ilginç görünümlü canlılardan birisidir. Genellikle Madagaskar bölgesinde yaşamakta olan bu inanılmaz hayvanlar insanlara da zarar verdiği biliniyor. Örneğin, bir yerleşim yerindeki köyü yok ettiği söylenen bu aye-aye hayvanı ortalama olarak 40 santimetre uzunluğunda ve 2 kilogram ağırlığındadır. Bu hayvanın resimlerine ise aşağıdan bakabilirsiniz.

4-) Fırfırlı Kertenkele

Dördüncü olarak en garip hayvanımız fırfırlı kertenkeledir. Kahverengiye tonundaki bu kertenkeleler genelde Avustralya’da yaşamaktadırlar. Boyun bölgesinin etrafını saran fırfırlı deri hayvana ilginç bir görünüm katmaktadır. Çoğu zaman ağaç üzerinde yaşamaktadır fakat zaman zaman yere indiği de olmaktadır. Bu hayvanın görüntüsüne aşağıdan bakabilirsiniz.

5-) Yaprak Kuyruklu Geko

Yaprak kuyruklu geko da bir diğer ilginç hayvanlardan bir tanesidir. Bu hayvan da genelde Madagaskar bölgesinde yaşamaktadır. Tropikal yağmur ormanlarında yaşadığı için doğaya kolaylıkla uyum sağlayan bir türdür. Genellikle ağaçların gövdesinde yaşamaktadır. Ek olarak yaprak kuyruklu gekolar sinirlendiği zaman ağızlarını açıp ilginç bir ses çıkartmaktadırlar. Bu hayvanın resmi de aşağıdadır.

6-) Kerivoula Kachinensis

Son olarak en ilginç 6. hayvanımız ise Kerivoula kavhinensis‘dir. Bu hayvan bir yarasa türüdür ve genelde Asya kıtasında yaşamaktadır. Doğada ender rastlanan bir tür olan bu yarasa çok yırtıcı bir hayvandır. Hayvanın görüntüsü ise aşağıda gördüğünüz gibidir.

Doğada bulunan en garip 6 hayvanı paylaştık.Umarız sizler için yararlı olur.Yorumlarınızı bekliyoruz teşekkürler.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir