Domain’in Adsense ve Google Banı Olup Olmadığını Kontrol Etmek

Herkese iyi günler dileriz.Bu yazımızda sizlere alan adlarının(yani domainlerin) adsense ve google banı olup olmadıklarını kontrol edebileceğimiz güzel bir siteyi tanıtacağız.

Çoğu zaman yeni domain regletirken veya forum sitelerinden domain satın alırken adsense banı var mı yok mu diye kontrol etmek isteriz.Bazı yerlerde adsense ban kontrolü yaparken hatalı sonuçlar verebiliyor.Fakat sizlere bu yazımızda bahsedeceğimiz site tamamen doğru sonuçlar veriyor diyebilirim.Şimdi site adresini ve örnek bir ban kontrol yapmayı anlatalım.

Adsense ve google ban kontrolü yapacağımız site burasıdır = www.bannedcheck.com

Öncelikle siteye giriyoruz.Buradan siteye girebilirsiniz.Ardından açılan sayfanın en altında “Enter Your Domain Name” kısmı var.Oraya ban kontrolü yapacağımız siteyi giriyoruz.

Ardından “Submit” kısmına basıyoruz ve ban kontrolümüzü yapıyoruz.

Ardından gördüğünüz gibi “Adsense ve Google Results” kısmında domainimizin banlı olup olmadığı yazmaktadır.Site ingilizce olduğu için alan adının eğer adsense banı yoksa “Not Banned from Google AdSense!” şeklinde yazmaktadır.Aynı şekilde alt kısmında da google arama motorundan banlı olup olmadığı gözükecektir.

Umarız faydalı olur.Herkese iyi çalışmalar dileriz…

YORUMLAR

  1. makalende tanıttığın sistem malesef çalışmıyor her yasaklı domaini yasaklı değildir diyor

    1. Hocam önceden burası çalışıyordu ben 1-2 domain sorgulattım doğru sonuç verdi fakat bazı domainlerde hata veriyor sanırım.Ama diğer ban kontrolü sitelerinde de banlı olmayan domaini banlı gösteriyor bu da tam tersi.Yine de daha sağlam bir site bulursam eklerim konuya.Teşekkürler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir