Domainlerin(Kelimelerin) Aylık Aranma Hacmini Öğrenme

Alan adı alırken dikkat etmemiz gereken bir çok unsur var.Bunların birisi de aranma hacmini öğrenmek.Google’nin sağladığı bu imkan ile alacağımız alan adının aylık aranma hacmine rahatlıkla ulaşabiliyoruz.Bu sayede kaliteli domainler alabilirsiniz ve yüksek meblağlar ile satış yapabilirsiniz.

Sadece alan adı için de kullanmayabilirsiniz.Her türlü kelimelerin Google Adwords kullanarak aylık aranma sayısına bakabilirsiniz.

Şimdi gelelim Google Adwords’u nasıl kullanacağımıza;

1-) Öncelikle gmail hesabımızın olması gerekiyor.Gmail hesabı kurduktan sonra adwords.google.com adresine giriyoruz.

2-) Sonrasında aşağıdaki resimde de gördüğünüz gibi üst menüden “Araçlar>Anahtar Kelime Planlayıcı” sekmesine giriş yapıyoruz.

google adword 1

 

3-) Sonrasında ise “Arama hacmi verilerini ve trendleri alın” butonuna basıyoruz ve açılan kutucuğa istediğimiz kelime veya kelimeleri yazıyoruz.

 

google adword 2

4-) Sonrasında “Arama hacmini al” butonuna tıklıyoruz.

google adword 3

5-) Örneğin ben “muhteşem” kelimesini yazdım ve aranma hacmine baktım.Aşağıdaki resimde de gördüğünüz gibi bu kelime aylık ortalama 1900 kere aranıyormuş.

google adword 4

İşlem bu kadar arkadaşlar sizler de istediğiniz gibi kelimelerin aylık aranma sayılarına bakabilirsiniz.

NOT = Domainlerin aylık aranma hacmini öğrenmek için baktığımız aranma hacmi verileri kısmı yani Google Adwords’de bir değişiklik oldu.Yeni görünümde nereden bakabiliriz detaylı öğrenmek için buradaki yazımızı okuyabilirsiniz.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir