Dosyalara İsim Verirken Hata Alınması Çözümü

Herkese iyi günler dileriz.Bu yazımızda sizlere bilgisayardaki word,pdf,excel vb. gibi dosyalara isim verirken hata almamızın çözümünü paylaşacağız.

Bildiğiniz gibi bazı zamanlarda bilgisayarlarımızdaki dosyaların isimlerini değiştirmek isteriz fakat aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi bir hata alırız.Biz mesela word belgemizin ismini değiştirmek istiyoruz.Fakat aşağıdaki gibi bir hata veriyor.

Gördüğünüz gibi “Dosya Microsoft Office Word üzerinde açık olduğundan bu eylem gerçekleştirilemiyor” hatası veriyor bizlere.Peki bunun çözümü için ne yapmalıyız şimdi onu anlatalım.

Aslında hatada da yazdığı gibi arka planda word belgemiz veya siz hangi dosyayı açtıysanız o açık olduğu için onun ismini değiştiremiyorsunuz.Yani yapmanız gereken şey öncelikle açık olan word,pdf,excel vb. artık hangi dosyaysa onu kapatın.Ardından tekrardan ismini değiştirmeye çalışın.Sonrasında ismin değiştiğini göreceksiniz.

Kısacası hatanın çözümü için;

Öncelikle ismini değiştirmek istediğiniz dosyayı kapatmanız gerekiyor. Sonrasında istediğiniz gibi isim değişikliğini yapabilirsiniz.

Yazımızı okuduğunuz için teşekkürler.Umarız faydalı olur.

NOT=Eğer bilgisayar üzerine sorunlarınız varsa sorucevap.mmsrn.com sitemizden ücretsiz ve üye olmadan hızlı bir şekilde sorularınızı sorabilirsiniz.Akabinde elimizden geldiğince sorulan sorulara cevap vereceğiz.Teşekkürler….

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir