D&R Hediye Çeki Kuponu (Hediye Kartı) Nasıl Gönderilir?

Selamlar değerli arkadaşlar. Bu yazımızda sizlere bir kişiye D&R hediye kartı nasıl gönderilir kısaca onu anlatacağız.

Türkiye’nin en iyi kitap satış sitelerinden birisi dr.com.tr ‘dir. Eğer bir kişiye hediye göndermek isterseniz ve ne hediyesi göndereceğinizde kararsız kaldıysanız sevdiğiniz kişiye kitap okuması için hediye kartı yollayabilirsiniz. Üstelik tamamen online olarak. Normalde birçok firmanın ücretli kupon kodları olabiliyor ve bu kodu karşıdaki kişiye yolladığınızda o kişi kod ile ücretsiz alışveriş yapabiliyor. Ama D&R’ın yeni bir özelliği ile hediye göndermek istediğiniz kişinin mail adresi ve isim soyismi ile o kişiye D&R sitesinde kullanabileceği TL bakiye hediye çeki yollayabiliyorsunuz. Şimdi kısaca anlatalım.

D&R Hediye Kartı (Kupon Kodu) Gönderme Nasıl Yapılır?

1-) Bir arkadaşınıza, sevdiğinize, akrabanıza D&R kitap hediye kartı göndermek için öncelikle dr.com.tr sitesine girip üyelik oluşturun. Ardından “www.dr.com.tr/hediyekarti” buradaki sayfayı açın.

2-) DR hediye kartı sayfasına girince karşımıza aşağıdaki gibi bir bölüm çıkacak.

3-) Burada hediye çekini göndereceğiniz kişinin ismini ve mail adresini yazmanız gerekiyor. Ardından kaç tl gönderecekseniz Tutar bölümünden onu seçin. Hediye kartını 25, 50, 100 ve 250 TL’lik gönderebiliyorsunuz. Yani 4 seçenek var. Sonrasında hediyeyi göndereceğiniz kişiye mesajınızı da bu bölümden yazabilirsiniz. En sonunda sağ alttaki “Sepete Ekle” butonuna basıyoruz. Böylelikle hediye çekimiz sepetimize eklenmiş oluyor.

4-) Ardından ödemeyi yapmak için sağ üst taraftan “Sepetim” kısmını açıyoruz. Buradan “Sepete Git” butonuna basıyoruz.

5-) Akabinde açılan sayfadan kart bilgilerimizi girerek ödemeyi gerçekleştirebiliriz. Ödemeyi yaptıktan sonra karşı tarafa hediye kartı, hediye çeki gönderilmiş olacak. Hediyeyi alan kişi D&R hesabından online olarak ne kadar hediye tl bakiyesi aldıysa o kadar harcama yapabiliyor. Bu hediye kartı ile hediyeyi alan kişi ücretsiz olarak roman, kitap, dergi vb. ürünler alabiliyor.

NOT = Bu arada şunu da belirtelim. Başka bir kişiye hediye çeki gönderdikten sonra siparişlerim kısmından sanki kargo gönderilecekmiş gibi bir ekranla karşılaşabilirsiniz. Ama merak etmeyin kargo ile herhangi bir adrese gönderim yapılmıyor, bu tamamen sanal bir koddur. Yani hediye çekini yolladıktan sonra yazdığınız mail adresine anında hediye kartı tanımlanacaktır. Kısacası kargo ile bir gönderim yapılmıyor, kod sanal hediye kartı kodudur. Sadece online web sitesi üzerinden harcama yapılabiliyor.

Bu şekilde istediğiniz kişiye DR hediye kartı yollayabiliyorsunuz. Teşekkürler iyi çalışmalar dileriz…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir