Dünya Üzerindeki Tüm Radyoları Dinleyebileceğiniz Web Sitesi

Herkese selamlar bu yazımızda sizlere dünya üzerindeki tüm radyoları canlı olarak dinleyebileceğiniz bir web sitesini tanıtacağız.

Dünyadaki tüm radyoları canlı olarak dinleme imkanı sunan bir web sitesi düşünün. Ne kadar güzel olur değil mi. Mesela Almanya’ya gidip oranın radyolarını dinlemek veya Afrika’da her hangi bir ülkeye gidip oranın yerel radyolarını dinlemek, farklı kültürleri öğrenmek açısından etkili olabilir. Gerçekten böyle bir site mevcuttur. Üstelik site dünya haritası üzerine kurulu ve kullanımı çok kolay. Sitenin adı radio.garden ‘dir. Şimdi sitenin kullanımını kısaca anlatalım.

  • Sitemizin adı ==> www.radio.garden

1-) Öncelikle radio.garden web sitesine giriyoruz. Ardından karşımıza aşağıdaki gibi bir ekran gelecek. Burada ortadaki başlat butonuna basıyoruz.

2-) Akabinde dünya haritası karşımıza çıkacaktır. Burada mesela İstanbul’a geldik. Sağ alt tarafta radyo isimleri çıkacaktır. Sol alt tarafta ise konum yeri yazacaktır. Sağ üst tarafta da radyonun site adresi yazacaktır. Siteyi açtığımızda otomatikman arka planda radyo çalacaktır. Bu şekilde dünyada istediğiniz yere gidip oranın yerel radyolarını dinleyebilirsiniz.

3-) Örneğin Amerika’ya gidelim. Aşağıda gördüğünüz gibi dünyamızı oraya çeviriyoruz ve arkada otomatikman radyo çalmış oluyor.

4-) Bu şekilde her türlü ülkede radyo dinlemesi yapabilirsiniz. Ayrıca dünya üzerindeki yoğun yeşil yerlerde daha fazla radyo istasyonu var anlamına geliyor diye biliyoruz.

Bu şekilde radio.garden sitesi üzerinden dünyadaki tüm radyoları canlı olarak ücretsiz bir şekilde dinleyebilirsiniz. Şimdiden herkese keyifli dinlemeler dileriz. Yorumlarınızı alt kısımdan yazabilirsiniz.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir