Dünya’daki Tüm Okyanuslar ve Diğer İsimleri

Herkese iyi günler dileriz.Bu yazımızda sizlere Dünya üzerindeki tüm okyanusların gerçek isimlerini ve diğer 2. isimlerini paylaşacağız.Herkese şimdiden iyi dersler dileriz.

Dünyada Büyük okyanus, Atlas okyanusu, Hint okyanusu, Güney okyanusu ve Arktik okyanusu olmak üzere toplamda 5 okyanus bulunmaktadır.Şimdi gelelim bu okyanusların diğer isimlerine ve Dünya haritasındaki yerlerine.

1-) Büyük Okyanus;

Büyük okyanusun diğer adı Pasifik okyanusudur.Dünya üzerindeki en büyük okyanustur.Aşağıda paylaştığımız yerde de dünya üzerindeki yerini görebilirsiniz.Amerika kıtasıyla Asya kıtası arasındaki okyanustur.

2-) Atlas Okyanusu;

Atlas okyanusunun diğer ismi ise Atlantik okyanusudur.Büyük okyanustan sonra en büyük 2. okyanustur.Haritadaki yerine en alttaki görselden ulaşabilirsiniz.

3-) Hint Okyanusu;

Hint okyanusunun diğer bir adı yoktur.Dünya üzerindeki en büyük 3. okyanustur.Hindistan ülkesinin altında bulunmaktadır.

4-) Güney Okyanusu;

Diğer bir ismi Antartika okyanusu olan Güney okyanusu Antartika kıtasının çevresindeki okyanustur.Aşağıdaki görselden de yerini görebilirsiniz.

5-) Arktik Okyanusu;

Arktik okyanusunun diğer isimleri Kuzey buz denizi ve Kuzey buz okyanusudur.Rusya’nın üstünde bulunmaktadır.

Okyanusların Dünya haritasındaki yerlerine aşağıdan ulaşabilirsiniz;

Umarız faydalı olmuştur.Herkese iyi çalışmalar dileriz…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir